Skip to main content
Kripto Haberleri

Bunlar, şu anda Kurumsal yatırımcılar arasında en popüler kripto para birimleridir.

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Kurumsal yatırımcılar, son yıllarda kripto yatırımı fikrine ısınıyorlar. Aslında, 2021’de kriptoya kurumsal sermayenin arttığını gördük ve bunun uzun vadede devam etmesi bekleniyor. Sonuçta, kripto para birimleri artık tüm yatırımcılar için ciddi bir varlık sınıfıdır. İşte bu trendin perakende veya bireysel yatırımcılar için çok önemli olmasının nedeni:

  • Kriptoya yapılan kurumsal yatırımlar muhtemelen uzun vadelidir ve bu nedenle artan varlık değeri potansiyeli vardır.

  • Kurumsal para akışı, kriptoya daha fazla güvenilirlik verir, bu da daha fazla bireysel yatırımcıyı çeken bir şeydir.

  • Bununla birlikte, kurumsal sermaye aslında tüm varlıklara akmıyor, yalnızca belirli bir kripto para birimi listesi yararlanıyor.

İlk bakışta, beklediğiniz Bitcoin (BTC) kurumsal para için bariz bir seçim olmak. Ama bu doğru değil. Bitcoin hala kriptonun büyük bir parçası olmasına rağmen, çoğu kurumsal yatırımcı şu iki madeni paraya meraklı:

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) piyasa değerine göre ikinci en büyük kriptodur. Madeni paranın sadece kurumsal değil, birçok yatırımcıyı çekmesinin ana nedeni, genel ekosistemine dayanıyor. Ethereum, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları başlatabilecekleri bir platform sağlar.

Veri Kaynağı: Tradingview.com

Aslında, Ethereum’da binlerce yeni proje başlatıldı ve zincir, piyasadaki en yüksek yeni DApp yüzdesini oluşturuyor. Bu, onu gelecekte blok zincir teknolojisi ve inovasyonun önemli bir itici gücü haline getiriyor.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) Ayrıca, işlemleri doğrulamak için hisse konsensüsü kanıtını kullanan ölçeklenebilir bir blok zinciridir. Ethereum gibi, zincir de geliştiricilerin DApp’leri başlatabileceği verimli bir platform sağlar.

Cardano, 2017 yılında kuruldu ve o zamandan beri dünyanın en değerli blok zincirlerinden biri haline geldi. Kurumsal yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Yazma sırasında. ADA, 44.7 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 1.34 dolara satıyordu.