Skip to main content
Kripto Haberleri

Çapraz zincir DeFi merkezi Umee, Coinlist token satışı ile 32 milyon dolar artırdı

Yazan Aralık 31st, 2021Yorum Yazılmamış


Çapraz zincir DeFi merkezi Umee’nin Coinlist’teki token satışı, platformdaki kullanıcı ilgisi rekorunu kırdı ve yaklaşık 32 milyon dolarlık bir artışla sonuçlandı.

Coinlist, UMME token satışının 1. ve 2. seçenekleri için 922.000’den fazla Coinlist hesabının kaydolduğunu bildirdi; bu, platformdaki bir token satışı için şimdiye kadarki en yüksek sayı. Sonunda yaklaşık 63.000 hesap katkıda bulundu.

Dün Umee ekibinden bir Medium gönderisi, fonların geliştirme ve mühendislik ekiplerini genişletmek için kullanılacağını belirtti. Platform için Beta web uygulaması “önümüzdeki günlerde” kullanıma sunulacak ve ana ağın Şubat ortasına kadar gönderilmesi planlanıyor.

32 milyon dolarlık artışın, tüm yıl boyunca Coinlist’teki en büyük beşinci kamu artırımı olduğu bildiriliyor. Bu aynı zamanda 43 milyon doları aşan BitDAO (BIT), 139 milyon doları aşan GuildFi (GF) ve diğerleri ile bu yılki en iyi halka açık token satış turları arasında yer alıyor.

Polychain, Alameda Research, Coinbase, CMS Holdings ve diğerleri tarafından yönetilen ilk özel finansman turunda Haziran ayında toplanan 6,3 milyon dolarlık Umee’ye ekleniyor.

Umee, zincirler arası kaldıraç ticaretine ve getiri hissesine izin veren merkezi olmayan bir platformdur. Web sitesi, kullanıcıların “yeni getiri fırsatlarını keşfetmelerine ve ağlarla kesişen DeFi uygulamalarını sorunsuz ve güvenilir bir şekilde keşfetmelerine” yardımcı olabileceğini iddia ediyor.

Merkezi olmayan finansı (DeFi) “kriptodaki en yenilikçi kavram” olarak gören Ethereum (ETH) ve Cosmos’a (ATOM) katkıda bulunan Brent Xu tarafından yönetiliyor. Ekip, ayrı katman-bir blok zincirlerinin birlikte çalışabilir hale gelmesine izin veren Tendermint on Cosmos tarafından kullanılan fikir ve teknolojiyi genişletmek istiyor.

İlişkili: DAO hazineleri 2021’de 40 kat arttı: DeepDAO

Xu’ya göre Umee, Cosmos ekosisteminden Blok Zincirler Arası İletişim (IBC) protokolünü kullanıyor, böylece Ethereum Sanal Makinesi (EVM) tabanlı blok zincirlerinden gelen varlıklar DeFi uygulamalarındaki diğer katman bir blok zincir ağlarında birlikte çalışabilir şekilde kullanılabilir. Bu, Cosmos’a benzer bir tasarımdır, ancak Umee zincirler arası faiz oranlarına, çok zincirli bahislere ve zincirler arası kaldıraca odaklanır.