Skip to main content
Kripto Haberleri

Cardano, 2021’de Github’daki en gelişmiş kripto oldu – Santiment

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış


CryptoRank ve Santiment tarafından derlenen verilere göre Cardano (VAR), 140.000’den fazla etkinlikle 2021’de Github’daki en gelişmiş kriptoydu.

Kusama ve Polkadot, yıl boyunca aşağı yukarı aynı sayıda etkinlikle sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer aldı. Cardano, Ethereum’un geliştirme faaliyetini geniş bir farkla geride bıraktı ve ikincisi dördüncü sırada yer aldı. santim tanımlar Bir sorun oluşturma, bir çekme isteği oluşturma, bir sorun veya çekme isteği hakkında yorum yapma ve diğerlerinin yanı sıra bir kod deposunu çatallama/oynatma/izleme olarak bir Github olayı.

Geçen hafta canlı bir Youtube oturumunda, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson Cardano blok zincirinde geliştirilmekte olan yaklaşık 127 proje olduğunu ortaya çıkardı. Buna ek olarak, Hoskinson, değiştirilemez tokenlerin artan popülaritesi sayesinde ADA kullanıcılarının sayısının mevcut 2 milyondan on kat artmasını bekliyor.

Cardano’nun teknolojik gelişimi de Alonzo’dan sonra çekiş kazanıyor. Blockchain’in devam eden dikkate değer çalışmalarından biri, ikinci katman Hydra yükseltmesi, defterin kendisini bölümlere ayırmadan zincir dışı işlemleri stake havuzlarına yönlendirir. Teorik olarak, her biri yüzlerce işlemi işleyen yüzlerce ‘hidra düğümü’ ile ağın gelişmiş doğrusal ölçeklenmesini sağlayabilir.

İlişkili: VC’ler Cardano’nun bir topluluğu olduğunu anlamıyor: Charles Hoskinson

Dikkate değer bir başka söz, Cardano blok zincirine özgü, ilk hisse havuzu teklifi (ISPO) olarak bilinen yeni bir fintech finansman mekanizmasıdır. Bu kurulumda, blockchain meraklıları kriptolarını bir protokolde devrediyor ve ödül olarak finanse ettikleri yeni projenin jetonlarını alıyorlar. Buna karşılık, ADA stake ödülleri geliştiricilere gider. Fonlar, yetki verenin cüzdanını terk etmez, bu da süreci oldukça güvenli hale getirir. Böyle bir proje, Deha Verimi, ISPO havuzlarının 24 saat içinde 118 milyon doları aştığını gördü.