Skip to main content
Kripto Haberleri

Cardano ADA/USD, stablecoin lansmanının ortasında daha da güneye yöneliyor

Yazan Kasım 22nd, 2022Yorum Yazılmamış

İlk stablecoin Kardan (ADA/USD) piyasaya sürüldü. USD tabanlı stablecoin iUSD, merkezi olmayan sentetik varlık ihraç protokolü Indigo tarafından piyasaya sürüldü. iUSD’nin lansmanı, Cardano’nun blok zincirinde dApp’lerin oluşturulmasına izin veren sert çatalından iki ay sonra geldi. Stablecoin 1 $ değerinde olacak.

iUSD’nin lansmanı, Cardano’da beklenenlerin ilki olabilir. Djed algoritmik stablecoin’in Ocak ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Djed lansmanı, Cardano’nun DeFi hedefleri için önemli bir kilometre taşı olarak lanse edildi. Stablecoin, istikrarlı varlıkların ticaretini kolaylaştıran özerk bir banka olarak hareket edecek.

Djed’in yaklaşan lansmanı, Terra Luna Crash ve FTX tarafından yönetilen piyasa dalgalanmalarının ardından da övgüyle karşılandı. 19-21 Kasım 2022’de Cardano Zirvesi’nde konuşan COTI CEO’su Shahaf Bar-Geffen, yorum yaptı. Son olaylar oynaklığa karşı güvenli bir sığınak çağrısında bulundu. COTI’den Bar-Geffen, “Djed’in Cardano ağındaki bu rolü yerine getireceğine” dair güvenini dile getirdi. Stablecoin merkezi olmayan bir yapıya sahip olacak ve zincir üzerinde rezerv kanıtı taşıyacak.

Stablecoin lansmanının yanı sıra Cardano, gizlilik odaklı bir blockchain başlatmaya hazırlanıyor. “Midnight” olarak adlandırılan yeni blok zincirinin, Monero gibi gizlilik odaklı diğer projelere meydan okuması bekleniyor. Gizlilik ekosistemini çalıştırmak için yeni bir token olan “Dust” da piyasaya sürülecek. Öngörülen lansman, diğer platformların çözemediği, blok zincirinde ortaya çıkan artan gizlilik sorunlarına karşı koyacaktır.

Olumlu gelişmeler arasında, ADA için piyasa hissiyatı düşüş yönünde. Kripto para birimi, bir ayı piyasası ivmesinde 0,3 dolardan işlem görüyor.

ADA görünürde destek olmadan aşağı doğru ilerliyor

TradingView’e göre ADA/USD Grafiği

Günlük grafikte ADA net bir düşüş trendinde işlem görüyor. RSI orta noktanın altında, bu da satıcıların kripto para biriminde çok aktif olduğunu gösteriyor. Hareketli ortalamalar yukarıda destek sunuyor.

ADA için sırada ne var?

için net bir sonraki seviye yoktur. ADA fiyatı. Kripto para birimi, 0,35 dolardan küçük desteğin altına düştüğünden beri serbest düşüşte. Yükselişin tersine dönmesinin onaylanması için ADA’nın kilit seviyelere ve/veya hareketli ortalamaların üzerine çıkması gerekir. Kripto para birimi için izlenecek bölgeler 0,35 dolar ve 0,40 dolar.

ADA’yı nereden satın alabilirim?

eToro

eToro, yatırım yapmak için 75’in üzerinde kripto para birimi sunan küresel bir sosyal yatırım komisyonculuğu şirketidir. Komisyonsuz kripto ticareti sunar ve platformdaki kullanıcıların manuel olarak yatırım yapma veya sosyal olarak yatırım yapma seçeneği vardır. eToro, kullanıcıların popüler yatırımcıların işlemlerini otomatik olarak kopyalamasına olanak tanıyan benzersiz bir CopyTrader sistemine bile sahiptir.

ADA’yı eToro ile bugün satın alın

Capital.com

Capital.com, kullanıcıları için 200’den fazla kripto para birimi sunan küresel bir aracı kurumdur. Gibi bir dizi özellikle birlikte gelir; mükemmel güvenlik, 7/24 destek, demo hesaplar ve çok çeşitli varlıklar. Üstelik hiçbir hareketsizlik, para çekme veya para yatırma ücreti de yok, bu da onu diğer kripto markalarından farklı kılıyor.

ADA’yı Capital.com ile bugün satın alın