Skip to main content
Kripto Haberleri

Çin, CBDC Denemelerini Ülkenin 4 Eyaletine Genişletecek

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Çin Halk Bankası veya PBoC, görünüşe göre merkez bankası dijital para birimi e-CNY’nin kullanımını Guangdong da dahil olmak üzere dört bölgeye genişletmeyi planlıyor.
Çin, CBDC Denemelerini Ülkenin 4 Eyaletine Genişletecek

Göre Güney Çin Sabah PostasıPBoC vali yardımcısı Fan Yifei bir etkinlikte belirtilen Suzhou üzerinde Salı bankanın şu illerde e-CNY testi yapacağını Guangdong, Jiangsu, Hebeive Siçuan.

Söylentilere göre hareket, merkez bankasının esas olarak yerel şehirler, tüccarlar ve seçilmiş bölgelerle sınırlı olan ve toplam nüfusu 3 binden fazla olan CBDC emellerinin önemli bir uzantısı olacak. 360 milyon insan.

itibariyle Ocak 2022, 261 milyon kişi e-CNY için dijital cüzdanlar kurmuştu. 13 milyar dolarlık işlem. Buna ek olarak, hükümet ziyaret sırasında yabancı sporcuları ziyaret etmek için dijital para birimini başlattı. Pekin 2022 Kış Olimpiyatları ve e-CNY’yi belirli halk otobüsleri için ödeme olarak kabul etmeye başladı. Ağustos.

Çin, CBDC Denemelerini Ülkenin 4 Eyaletine Genişletecek

ne de PBoC ne de Çin Hükumeti memurlar CBDC’yi ülke genelinde kullanılabilir hale getirmek için bir strateji ortaya koydu. Fan, dört ilin dahil edileceğini belirtti uygun zamanda.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

harold

CoinCu Haberleri