Skip to main content
Kripto Haberleri

Çin’in Dijital Yuan Cüzdanının Pilot Versiyonu App Store’larda!

Yazan Ocak 5th, 2022Yorum Yazılmamış

için geliştirilen e-CNY mobil cüzdanın pilot versiyonu Çin’in dijital Yuan, IOS ve Android uygulama mağazalarında piyasaya sürüldü. Çin.

e-CNY’nin Pilot Versiyonu Yayınlandı

Yerel haber kuruluşu BlockBeats tarafından yapılan bir Twitter gönderisine göre, bireysel kullanıcılar Çin Artık “kişisel cüzdan açma ve yönetimi” ile “e-CNY takas ve dolaşım hizmetlerini” denemek için uygulamanın bir sürümünü indirebilecek.

Haber kaynaklarının bildirdiği gibi, kullanıcıların deneme uygulamasını indirmek ve cüzdanı etkinleştirmek için fiziksel olarak 11 konumdan birinde bulunmaları gerekiyor: Shenzhen, Suzhou, Xiong’an, Chengdu, Şangay, Hainan, Changsha, Xi’an, Qingdao, Dalian ve Kış Olimpiyatları alanı.

Dünyadaki birçok ülke CBDC’ler (Merkez Bankası Dijital Para Birimi) hakkında çeşitli araştırmalara yeni başlıyorken, Çin dijital Yuan’ı geliştirmede uzun bir yol kat etti.

Diğer Ülkeler CBDC’lerde Hangi Aşamada?

ilerleme dışında Çin CBDC üzerinde yaptığı çalışmalarla, dijital varlıkların kullanımının artmasıyla birlikte birçok merkez bankası konu üzerinde çalışmaya başladı. Birçok merkez bankası da CBDC’lerini pilot uygulama için tarih verdi. ABD, ABD’den farklı bir politika izledi. Çin Bu bağlamda. ABD’li yetkililer, CBDC konusunda aceleci bir tavır içinde olmayacaklarını, bu yeni teknolojinin ve diğer ülkelerdeki CBDC uygulamalarının gelişimini takip edeceklerini belirttiler. Rus yetkililer ise dijital rublenin test aşamasının 2022 yılında gerçekleşeceğini belirtti.