Skip to main content
Kripto Haberleri

Çin’in e-CNY deneme sürümü IOS ve Android uygulama mağazalarında mevcut

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Çin’in dijital yuanı için mobil cüzdan olan e-CNY’nin deneme sürümü, Çin’in iOS ve Android uygulama mağazalarında yayına girdi.

Yerel bir haber sitesi olan BlockBeats’ten bir tweet’e göre, Çin’deki bireysel kullanıcılar artık “kişisel cüzdanları açmayı ve yönetmeyi” ve “e-CNY takas ve dolaşım hizmetlerini” denemek için indirebilir. .

e-CNY uygulamasının geliştiricisi, Çin Merkez Bankası’nın bir şubesi olan Çin Halk Bankası’nın Dijital Para Birimi Araştırma Enstitüsü olarak listeleniyor.

Tüm Çinliler cüzdanı indirip deneyemez, yalnızca 11 bölge: Shenzhen, Suzhou, Xi’an, Chengdu, Şangay, Hainan, Trường Sa, Xi’an, Qing Adası, Dalian ve Kış Olimpiyatları bölgesi.

CBDC, bir ülkenin hükümeti tarafından verilen ve kontrol edilen bir kripto para birimidir. Dünya çapında birçok ülke bu teknoloji üzerinde çalışırken, Çin onu kamu kullanımına hazırlamak için erkendi.

Ülkenin merkez bankası Nisan 2020’de dijital yuanın 2022’deki Pekin Kış Olimpiyatları’nda kullanılabileceğini söyledi. Bu iddia ABD Senatörleri tarafından eleştirildi.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Annie

The Block’a göre

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin