Skip to main content
Kripto Haberleri

CME Şefi Terry Duffy Mart’ta SBF’yi Nasıl Çağırdı?

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

CME Group CEO’su Terry Duffy, eski FTX şefi Sam Bankman-Fried’i çevreleyen övgülere asla aldanmadığını söylüyor.

Yakın tarihli bir röportajda CEO, Mart ayında yüz yüze yaptığı bir toplantıda Bankman-Fried’i (SBF) yüzüne karşı sahtekar olarak nitelendirdiğini açıkladı.

Dolandırıcılığı Tespit Etmek

sırasında röportaj yapmak Geçen hafta CNBC’nin On The Tape podcast’inde Duffy, SBF ile 7 ay önceki karşılaşmasını anlattı. İlk kez bir araya gelen SBF, Duffy’ye amacının CME ile ancak kripto aleminde rekabet etmek olduğunu söyledi.

Yanıt olarak Duffy, SBF’ye 30 milyon dolar değerindeki kripto franchise’larını vermeyi teklif etti. Karşılığında, genç milyarderin risk yöneticisi olmayı isteyecekti. Duffy, “Düzgün yapıldığından emin olmak için temizleyeceğim,” dedi.

Bankman-Fried, Duffy’nin risk yönetimi çerçevesini uygulama gerekliliği nedeniyle teklifini tamamen reddetti. Cevabı, Duffy için hemen alarm verdi:

“Sen bir sahtekarsın. Sen mutlak bir sahtekarsın,” dedi Duffy, bildirilen 26 milyar dolarlık net serveti ve fedakar idealleri hakkında şüphe göstererek SBF’ye. “Eğer bir fedakarsanız, nasıl olur da tam şu anda birisine 10 milyar dolarlık bir bağış gitmez?”

Terry Duffy Röportaj CME CEO'su
Terry Duffy. Kaynak: Business Insider

Bankman-Fried’i ifşa etme sözü veren Duffy, daha sonra CEO’nun kripto borsasıyla ilgili riskler hakkında kongrede ifade verdi. CME şefi, kongre ve düzenleyicilerin SBF üzerinden “ilahi söylediğini” ve gündeme getirdiği eleştirilere düşmanca davrandığını iddia etti.

“Değerinizin %85 ila %90’ını bir gecede kaybedebilirsiniz” uyarısında bulunarak, kongreyi herhangi bir varlık sınıfında SBF’nin çerçevesini uygulamamaya çağırdı. FTX Token (FTT) Kasım ayının başından bu yana değerinin %95’inden fazlasını kaybederek, tahmini beklediğinden daha doğru çıktı.

Kırmızı bayraklar

Salı günü CNBC ile yaptığı bir takip röportajında ​​Duffy, SBF hakkında politikacılarla olan ilişkisi gibi çeşitli diğer “kırmızı bayraklara” dikkat çekti. bu eski CEO eski CFTC başkanı Mark Wetjen ile seyahat etti ve Demokratlara milyonlarca dolar bağışladı.

Duffy, SBF’nin çeşitli politikacıların kongre yarışlarını finanse etmek veya personeline çok sayıda şirket satın almak için nereden kaynak sağladığından şüpheleniyordu. pahalı evler.

Yine de CME şefi, Bankman-Fried’in dürüst bir oyuncu olduğuna inananların onu şaşırtmadığını söyledi. FTX, markasını tanıtan çok sayıda etkili ünlüye sahipti – şu anda Tom Brady – kim araştırılmış onayları için.

Duffy, “Bol şortlara ve büyük tişörtlere şaşırmadım,” diye ekledi, “çünkü bu bir numara – ve bir numara giyen çoğu insan aynı zamanda bir numara satıyor.”

FTX, müşterilerinden gelen yoğun para çekme talebini karşılayamadığı Kasım ayı başlarında iflas etti. Coinbase CEO’su Brian Armstrong dahil birçok kişi şüpheli şirketin müşteri mevduatlarını izinsiz olarak ödünç verdiğini.

Eski Kraken CEO’su Jesse Powell da inanır SBF, aniden öne çıkması ve medyaya maruz kalması da dahil olmak üzere çok sayıda kırmızı bayrak gösterdi.

En son makalelerimizden haberdar olun