Skip to main content
Kripto Haberleri

Çoğu Bitcoin Alıcısının Yaptığı 5 Hata

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Günümüzde Bitcoin satın almak kolay değil. Bazı alıcılar, ilk kez yatırımlarından biraz geri dönüş kazanmaya çalıştıklarında bazı maliyetli hatalar yaparlar. Bu nedenle, bu satın alma işlemini yaparken dikkatli olmak isteyebilirsiniz. Aşağıda Bitcoin alıcılarının yaptığı 5 yaygın hata verilmiştir. Bu hatalardan kaçındığınızdan emin olun.

Yanlış Adres

Bitcoin satın alırken doğru adresi girdiğinize emin olun. Adres yanlışsa, işlemi tersine çevirmek mümkün olmayacak ve paranızı sonsuza kadar kaybedeceksiniz. Girdiğiniz adres yanlışsa ne yazık ki bu hatayı düzeltemezsiniz.

Bu nedenle, herhangi bir hata olmadığından emin olmak için adresinizi üç kez kontrol etmeyi unutmayın. Detayları kontrol etmek saatler sürmez. Bir arkadaşınızdan veya aile üyenizden bilgilerinizin üzerinden geçmelerini istemek daha iyidir.

Teyit

Bitcoin’i şahsen satın almak harika bir fikirdir. Zor kazandığınız parayı yalnızca işlem tamamlandığında teslim etmelisiniz. Birden fazla onay almak daha da iyidir. Bu nedenle, daha sonra herhangi bir sorun olmayacağından emin olmak için sabır taşımak isteyebilirsiniz. Büyük miktarda para yatıracaksanız bu daha da önemlidir.

Ödeme Yöntemleri

Çevrimiçi ödeme yapmanın en yaygın yollarından biri PayPal veya kredi kartı kullanmaktır. Bunun nedeni, bu yöntemlerin oldukça uygun olmasıdır. Ayrıca, sana çok para kazandırabilirler. Ancak, bu rahatlığın tadını çıkarmak için daha yüksek ücretler ödemeniz gerekeceğini unutmayın. Örneğin, geri ödeme sorunlarıyla karşılaşmanız gerekir.

Bu nedenle, ödeme yapmak için daha ucuz bir yöntem seçmek daha iyidir. Örneğin, banka havalesi yapabilirsiniz. Düzenli olarak büyük miktarda para harcayacaksanız bu daha da önemlidir. Uzun vadede, size çok para kazandırabilir.

Kaçırılan Fırsat

İnsanların Bitcoin satın alarak ve satarak çok para kazandığını biliyoruz. Ancak, bu satın alma işlemini sadece bu para kazanma fırsatını kaçırmak istemediğiniz için yapacaksanız, tekrar düşünmeniz gerekir.

Sağlam bir strateji olmadan Bitcoin satın almak kötü bir fikirdir. Diğer satın alımlarda olduğu gibi, Bitcoin’e yatırım yapmadan önce ev ödevinizi yapmanız gerekir. Bu nedenle, akılda sağlam bir stratejiye sahip olmak çok önemlidir.

Araştırma

Günümüzde Bitcoin ve diğer para birimlerini satın alma süreci oldukça basittir. Bunun nedeni, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok borsa ve çok sayıda ödeme yöntemi olmasıdır. Ancak sorun şu ki, hepimiz özellikle ilk kez bir şey satın alacakken hata yapma eğilimindeyiz. Bu nedenle, bu satın alma işlemini yapmadan önce zaman ayırabilirsiniz.

Kısacası, yukarıda açıklanan hatalardan kaçınırsanız, Bitcoin’i güvenli bir şekilde ve herhangi bir endişe duymadan satın alabilirsiniz. Sadece kripto para birimleri hakkında temel bilgiye sahip olduğundan emin olun. Umarım bu bilinçli kararlar vermenize yardımcı olur.