Skip to main content
NFT Haberleri

Coinbase, cb.id Web3 Kullanıcı Adları Oluşturmak İçin ENS ile Ortak

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Dünyanın en popüler kripto para web sitelerinden biri olan Coinbase, benzersiz cb.id kullanıcı adları oluşturmak için Ethereum Adlandırma Hizmeti (ENS) ile bir ortaklık resmi olarak duyurdu. Coinbase, yeni ortaklığın kullanıcıları arasında web3’ün benimsenmesini artıracağını umuyor. Aslında, iki şirket arasında Eylül ayında yapılan erken duyurudan bu yana, ENS kayıtları önemli ölçüde arttı.

Coinbase ve ENS logosunun resmi
Coinbase ve ENS, cb.id ENS kullanıcı adları oluşturmak için bir araya geliyor.

Coinbase ve ENS, cb.id kullanıcı adları için bir araya geldi

Coinbase ve ENS arasındaki yeni ortaklık, benzersiz cb.id kullanıcı adları oluşturacak. Daha da önemlisi, bunlar herkes için talep etmekte özgürdür. Ayrıca, süreci basitleştirmek için mevcut .eth adresleri mevcut adlarını yeni Coinbase ID sistemine kolayca bağlayabilir.

Yeni ortaklığı onaylayan bir tweet’te @ensdomains, “ENS + Coinbase. Web3’ü daha erişilebilir hale getirme misyonumuzla uyumlu olarak, talep edilmesi ücretsiz bir web3 kullanıcı adı olan CB id kullanıcı adları oluşturmak için @coinbase ile ortaklık kurduk! Mevcut .eth adresleri, web3 dijital kimliğinizi sorunsuz bir şekilde işlemek ve oluşturmak için mevcut adları birbirine bağlayabilir.”

Bir cb.id kullanıcı adına sahip olmanın yararı, kullanıcıların artık merkezi olmayan bir dijital web3 kimliği oluşturabilmeleridir. Coinbase ve ENS arasındaki ortaklık, web3’ü milyonlarca Coinbase kullanıcısı için daha erişilebilir hale getirecek.

Yeni ortaklık, Web3’ün benimsenmesindeki temel sorunları çözmeyi amaçlıyor

Web3’ün dünya çapında benimsenmesindeki temel sorunlardan biri ve kripto para rastgele sayı ve harflerden oluşan 42 karakterlik adreslerdir.

Bu, yeni başlayanlar için korkutucudur ve insanlar bir işlem sırasında adresi yanlış yazarlarsa sorunlara neden olabilir. ENS ve Coinbase, basit bir kişiselleştirilmiş tanımlama sistemi sunarak bunu çözmek istiyor.

ENS şu anda oldukça popüler ve birçoğu bunun blockchain adreslerinin geleceği olduğunu savunuyor. Geçen hafta, Shark Tank yatırımcısı Matt Higgins50.000 ABD Doları karşılığında bir ENS alanı getirdi.

Posta Coinbase, cb.id Web3 Kullanıcı Adları Oluşturmak İçin ENS ile Ortak ilk ortaya çıktı NFT Akşamı.