Skip to main content
Kripto Haberleri

CoinEx’i Öne Çıkan Nedir? Kurucu ve CEO, Haipo Yang Kullanıcıların Sorularını Yanıtlıyor

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Q: Birçok iniş ve çıkış arasında CoinEx geçmişte geçti Dört Yıllar, en karmaşık meydan okuma neydi? Nasıl tanıştınız?

Haipo Yang: Kaybolmuş hissetmek yaşadığımız en karmaşık meydan okumaydı. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok sorunun cevabını bulmakta zorlandık: Nasıl bir değişim olmalıyız? Bunun farkına nasıl varacağız? Gelecek kripto endüstrisi için iyi görünüyor mu? Şahsen, kaybolmuş hissettim, ama takım daha da fazlaydı. Birçok start-up ekibi bununla ilişki kurabilecek. Neyse ki atlattık.

Benim görüşüme göre, böyle bir zorlukla karşılaştığımız zaman en önemli şey inançlı olmaktır. Blockchain’in dünyayı değiştirebileceğine, büyüme için uygun bir yön bulabileceğimize, ekibin güçlenerek büyüyeceğine ve pazarın parlak bir geleceğe yol alacağına inanmalıyız. Ayrıca, düşüncelerimi ekiple paylaşırken CoinEx’in stratejik hedeflerini incelemek ve doğru yolu belirlemek için kendimi farklı şekillerde geliştirmeye devam ettim.

Q: Hepimizin bildiği gibi CoinEx’i ana akım bir borsaya dönüştürmeyi hedefliyorsunuz. Sizin görüşünüze göre, bu hedefe ulaşmak için ne gerekiyor?

Haipo Yang: Evet, amacım CoinEx’in blockchain dünyasının altyapısının yanı sıra harika bir borsaya dönüşmesine yardımcı olmak. Bu hedefe ulaşmak için güçlü, küresel bir ekip kurmamız gerekiyor. Bir yandan CoinEx, yatırımcılar arasındaki kripto alım evlerine olan talebi karşılamak için güvenli, istikrarlı, basit ve kullanımı kolay ürünler sağlamalıdır. Öte yandan, doğası gereği küreselleşen blockchain pazarında, CoinEx’in daha fazla ülke ve bölgedeki kullanıcılara sunulması için farklı pazarlarda tanıtım için küresel bir ekibe ihtiyacımız var.

Q: Şu anda, çoğu yatırımcı uzun vadeli çıkarlarını göz ardı ederken sadece anlık karlarıyla ilgileniyor. Bu tür yatırımcılar için öneriniz nedir? Neden bu jetonları uzun vadede satın almayı ve tutmayı seçsinler?

Haipo Yang: Yatırım son derece uzmanlaşmış bir alandır. Hepimiz havuza atlamadan önce yüzmeyi öğrenmemiz gerektiğini biliyoruz. Ancak, çoğu insan yatırım pazarına dalmadan önce eğitim almamıştı. Yatırımla geçirdiğim yıllar boyunca, kısa vadeli ticaretin, özellikle de yüksek kaldıraçlı işlemlerin başarısızlık oranının şaşırtıcı derecede yüksek olduğu ve sadece birkaç son derece yetenekli yatırımcının oyunu kazandığı ortaya çıktı. Çoğu insan için uzun vadeli yatırım daha yüksek bir başarı oranı vaat ediyor. Ancak, bu bir satın alma yaptıktan sonra arkanıza yaslanıp rahatlayabilirsiniz demek değildir. Bunun yerine, hedef projenin gelişmelerinden haberdar olmamız gerekiyor. Daha da önemlisi, yatırım portföyümüzü ayarlayarak açık fikirli bir şekilde ortaya çıkmaya devam eden yeni gelişmeleri ve kavramları benimsemeli ve en son kripto trendlerini yakalamalıyız.

Q: CoinEx’in tüm harika özelliklerinin arkasında deneyimli bir ekip olmalı. Takımınız ve geçmişleri hakkında konuşabilir misiniz?

Haipo Yang: Kripto sektöründe zengin deneyimlerimiz var. İlk günlerde Tencent gibi internet devlerinde yazılım mühendisi olarak çalışmışım. 2014 yılında blockchain alanına girdikten sonra madencilik makineleri, madencilik havuzları, bulut hash rate hizmetleri, cüzdanlar, borsalar ve kamu zincirlerinin geliştirilmesinde yer almıştım. Benim için güvenlik ve ilgili geçmiş her zaman bir önceliktir. Sonuç olarak, CoinEx hiçbir zaman büyük bir güvenlik ihlali yaşamadı. 2016 yılında kendi şirketimi kurdum. Personelimizin çoğu benim şahsım tarafından işe alınıp eğitiliyor ve birçoğu kendi alanında güçlü bir geçmişe sahip. Yıllar geçtikçe, takım hızla büyüyor. Şu anda CoinEx, %60’tan fazlası ürünlere ve Ar-Ge’ye odaklanan dünya çapında 200’den fazla çalışandan oluşan bir ekip tarafından desteklenmektedir.

Q: Kriptoları destekleyen birçok oyunun piyasaya sürülmesinden sonra, CET oyunlar için daha fazla destek sunacak mı?

Haipo Yang: GameFi olasılığına güçlü bir inancım var çünkü oyunlar ve blockchain mükemmel bir kombinasyon oluşturuyor. Geçen yıl, CET’yi yerleşik belirteci olarak benimseyen CoinEx Smart Chain’i (CSC) inşa ettik. CSC ekosistemini genişletmek için DeFi ve GameFi’ye odaklanarak 50 milyon dolar değerinde yatırım ve destek programları başlattık. CSC ekosistemi gelişmeye devam ettikçe, CET’nin değeri de artacaktır.

Q: CoinEx’i birçok borsadan ayıran nedir?

Haipo Yang: CoinEx’i birkaç basit kelimeyle özetlemem istenseydi, cevabım güvenli, kullanımı kolay, güvenilir ve küresel olurdu. Kripto dünyasındaki en büyük tehdit olarak, coinex’in en büyük endişesi güvenliktir. Varlıklarınızı güvende tutmak her zaman 1 numaralı önceliğimiz oldu. Bu arada CoinEx de kullanımı kolay ürünler yaratmaya çalışıyor. Gelişmiş kullanıcı deneyimleri sunmayı ve kullanıcıların kripto işlemleriyle ilgili ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Ayrıca, CoinEx’te listelenen her varlığın listeleme kriterlerimizi karşıladığından emin olmak ve kullanıcılar için güvenilir seçenekler sunmak için CoinEx, platformundaki tüm varlıklar için kapsamlı incelemeler yürütmektedir. Doğası gereği küreselleşen blockchain pazarında, ürünlerimizi dünyadaki her insan tarafından erişilebilir olacak şekilde yerelleştirmeye devam ettik.

Q: CET’yi tutabileceğimiz/hisse edebileceğimiz ve uzun vadeli sahip olabileceğimiz bir CoinEx cüzdanı oluşturmayı planlıyor musunuz?

Haipo Yang: CET’yi CoinEx’te saklamanın yanı sıra, CoinEx ekibi tarafından geliştirilen ve birden fazla kriptoyu destekleyen merkezi olmayan bir cüzdan olan ViaWallet’ı kullanmanızı öneririz. Kullanıcıların tek bir uygulamada birden fazla cüzdan içi varlığı yönetmesini sağlar. ViaWallet’ta, daha fazla avantaj elde etmek için CET’yi saklayabilir ve bahis yapabilirsiniz. Ayrıca, CSC ekosistemindeki projelerden de yararlanabilirsiniz. Gelecekte, CSC ekosistemi olgunlaştıkça, CET’nin kullanılabileceği çok daha fazla senaryo olacak.

Q: Bir CET sahibi olarak CoinEx’in fırlatma rampası hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorum.

Haipo Yang: Fırlatma rampası herhangi bir borsada önemli bir üründür. Ancak, yatırım büyük riskler içerdiğinden de çok dikkatliyiz. Bu amaçla başlattığımız projelerin yüksek kalite vaat etmesi için tonlarca hazırlık yaptık. Size söyleyebileceğim şey fırlatma rampası yakında geliyor.