Skip to main content
Kripto Haberleri

Coinone doğrulanmamış harici cüzdanlara para çekmeyi durduracak

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış


Güney Koreli kripto borsası Coinone, Ocak ayından itibaren tokenların doğrulanmamış harici cüzdanlara çekilmesine artık izin vermemeyi planladığını açıkladı.

Çarşamba günü yaptığı duyuruda Coinone, kullanıcıların 30 Aralık’tan 23 Ocak’a kadar harici cüzdanlarını borsada kaydetmeleri gerektiğini ve daha sonra para çekme işlemlerini kısıtlayacağını söyledi. Borsa, kripto kullanıcılarının yalnızca kendi cüzdanlarını kaydedebileceğini ve doğrulama işleminin “biraz zaman alabileceğini” ve gelecekte değişebileceğini belirtti.

Coinone’a göre, kripto işlemlerinin “kara para aklama gibi yasadışı faaliyetler için kullanılmamasını” sağlamak için kullanıcıların adlarını ve güney Kore’nin tüm sakinlerine verilen yerleşik kayıt numaralarını doğrulamayı planladı. Borsadaki müşteriler, Müşterinizi Tanıyın veya KYC koruması olmadan cüzdanlara para çekemezler. Bu kısıtlama popüler donanım cüzdanı Ledger için de geçerlidir.

Mart ayında, Güney Kore hükümeti, yerel kripto borsalarının gerçek bir hesap ve ISMS kimlik doğrulaması gereksinimlerini karşılamasını ve altı ay içinde operasyonları hakkında rapor vermelerini gerektiren daha önce geçirilen bir tasarıyı uygulamaya çıkardı. Ülkedeki kripto kullanıcıları da Ocak ayında yürürlüğe girmesi planlanan bir vergi kuralının uygulanmasını görecekler – kural, kabaca 2.300 dolardan fazla tüm kripto ticaret karlarına sermaye kazancı vergileri getirecek.

İlgili: 2021’de Güney Kore borsalarında 30 züsü kripto alımlarına öncülük etti

Bithumb da dahil olmak üzere birçok borsa, Koreli milletvekillerinin kriptoyu düzenlemeye zorlamasına yanıt olarak kısıtlamaları ve daha güçlü KYC ve Kara Para Aklamayla Mücadele veya AML kontrollerini duyurdu. Bununla birlikte, Coinone muhtemelen FTX ve Binance’den olanları içeren KYC kontrollerine uygun borsalar tarafından sunulan cüzdanları kabul edecektir.