Skip to main content
Kripto Haberleri

CoinShares, Otomatik Ticaret Platformunu Tanıtıyor Hal

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Londra merkezli dijital varlık yatırım şirketi CoinShares, perakende kripto yatırımcıları için otomatik bir ticaret platformu başlatıyor.

HAL (Sezgisel Olarak Programlanmış Algoritmik Bilgisayarın kısaltması) adlı platform, kullanıcılara, tercih ettikleri alım satım borsası aracılığıyla CoinShares’in nicelikleri tarafından tasarlanan alım satım algoritmalarına erişme olanağı sunacak. CoinShares’in stratejileri, 7/24 aktif, bitcoin, ethereum, BNB, matic, XRP, cardano, solana, bitcoin cash ve dogecoin ticareti.

Hizmet ayda 19.90 dolara mal olacak, herhangi bir zamanda iptal edilebilir ve herhangi bir ulusal kısıtlama olmamasına rağmen, HAL yalnızca İngiltere ve Avrupa Birliği’nde pazarlanmaktadır.

Şu anda dört nicel stil sunan tematik indeks stratejileri de planlanmaktadır. Hal, gözetim altında değildir, ancak tercih edilen değişim yoluyla bir kullanıcının adına yürütülür.CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti, HAL lansmanı hakkında şunları söyledi: “HAL’ı CoinShares altında başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. Napbot’ları yaratan Napoleon’u satın aldık çünkü ortak hedeflerimizi hemen görebildik: erişimi demokratikleştirmek ve kripto varlık ticareti konusunda yatırımcıları eğitmek. Yeni, hala gelişmekte olan bir ekosistemde, tüccarlara basit kullanıcı deneyimi ile profesyonel düzeyde ürünler sağlamanın en ileri noktasında olmaktan gurur duyuyoruz – onların kriptolarıyla sadece ‘hodl’dan çok daha fazlasını yapmalarını sağlıyor.”

Yükselişte Otomatik Ticaret

Bazen algoritmik (Algo) ticaret olarak da adlandırılan otomatik ticaret, günümüzün finansal piyasalarında en çok kullanılan ticaret sistemlerinden biridir. WSJ’ye göre, otomobil ticareti ABD borsasında işlem gören hacimlerin neredeyse %85’ini oluşturuyor.

2021’de CoinShares, Avrupa lisansına sahip ve HAL’a benzer bir hizmet sunan bir Fransız Fintech şirketi olan Napoleon Group’u satın aldı.