Skip to main content
Kripto Haberleri

Colorado, Vali Polis’in söz verdiği gibi kripto para biriminde vergi ödemelerini kabul ediyor

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

19 Eylül’de Vali Jared Polis, Amerika’nın Colorado eyaletinin vergi ödemeleri için kripto para birimini kabul ettiğini açıkladı. Bu seçenek eyalet Gelir Bakanlığı web sitesinde zaten mevcut.

Colorado vergi ödemeleri, 1,00 ABD Doları artı ödeme tutarının %1,83’ü hizmet ücretleri ile PayPal Kripto Para Birimi Merkezi aracılığıyla kabul edilir. Ödemeler yalnızca tek bir kripto para birimindeki kişisel hesaplardan kabul edilir. İşletmeler henüz vergilerini kripto ile ödeyemiyor. Transferin gerçekleşmesi 3-5 gün sürse de, ödemeler başlatıldığı gün geçerli olacaktır. Ödemeler anında fiat’a dönüştürülür.

Colorado valisi bu yılın başlarında devletin kriptoda ödeme kabul etmeye başlamasını beklediğini söyledi. Denver Startup Week’in açılışında konuşan Polis, yeni ödeme seçeneği hakkında şunları söyledi:

“Müşteri hizmetleri perspektifinden, Colorado’nun işletmelerin ve sakinlerin sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamada ne kadar ileri teknoloji olduğunu bir kez daha gösteriyoruz.”

Polis, uzun süredir kripto destekçisi ve kendi eyaletinde teknoloji endüstrisinin savunucusu. ABD Temsilciler Meclisi’nin bir üyesi olarak Polis, kripto para birimi mevzuatında aktifti ve Kongre Blok Zinciri Grubu’nun kurucu üyesiydi.

Diğer eyaletler kriptoda vergi ödemesi kurmaya çalıştı. Ohio, 2018’de bunu yapan ilk şirketti, ancak yasal komplikasyonlar nedeniyle bir yıl sonra hizmeti askıya aldı. New Hampshire defalarca kripto vergi ödemelerini kabul etmeye çalıştı, ancak faturalar eyalet yasama organından çıkmadı ve Georgia, Illinois ve Arizona gibi eyaletler bunu dikkate aldı.

İlgili: Colorado kriptoda vergi ödemelerini kabul ediyor: Bu sadece bir zaman meselesi miydi?

ABD şehirleri de kripto ödemelerini kabul etmeye ilgi gösterdi. Başkent Denver, 2021’de kripto kiralamak için önde gelen ABD şehirlerinden biri olarak gösterildi.