Skip to main content
Kripto Haberleri

Convex Finance’in Aralık ayında %215 artarak tüm zamanların en yüksek seviyeye ulaşması için 3 neden

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Stablecoin sektörünün kripto içindeki büyümesi 2021’in en etkili gelişmelerinden biri oldu. Özellikle, CoinMarketCap’e göre stablecoin’ler, toplam değerleri 162 milyar doları gölgede bıraktıkça genişleyen merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminin ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Stablecoins ve Curve Finance (CRV) ekosistemine odaklanması sayesinde token fiyat artışını gören projelerden biri, kullanıcıların verimi en üst düzeye çıkarmak için CRV staking’i artırmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir protokol olan Convex Finance (CVX).

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’in verileri, 4 Aralık’ta 18,79 $ ‘lık bir düşüşe vurduğundan beri, CVX fiyatının 27 Aralık’ta 60,22 $ ile yeni bir rekor kırmak için% 215 arttığını gösteriyor. Aynı dönemde, 24 saatlik işlem hacmi ortalama 20 milyon dolardan 163 milyon doların üzerine yükseldi.

CVX/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

CVX için tüm zamanların en yüksek yeni olmasının üç nedeni arasında protokolde yeni varlıkların piyasaya sürülmesi, cvx belirtecinin birkaç önemli borsada listelenmesi ve Convex protokolünde kilitli toplam değerdeki (TVL) büyümenin devam etmesi yer alıyor.

Yeni varlıkların ve LP havuzlarının piyasaya sürülmesi

Aralık ayında Convex Finance’in yapı gücünün bir nedeni, Convex platformunu desteklemek için likidite sağlamak için yeni fırsatlar da dahil olmak üzere yeni varlıkların eklenmesi olmuştur. Son olarak Convex, gelecek vaat eden Frax Finance stablecoin ekosistemine destek ekleyerek Curve Finance’e odaklanmasının ötesine genişleyeceğini açıkladı.

Ekosistemine yeni bir stablecoin protokolü eklenmesinin yanı sıra, Convex ayrıca Curve v2 protokolünde bir Ether /CVX havuzunun yanı sıra Convex’te yeni bir CRV/Ether havuzu başlattı. Sunmaktadır %178,49’luk bir verim öngörmektedir.

Yeni değişim listeleri

CVX’in fiyatını ve işlem hacmini artırmaya yardımcı olan ikinci bir faktör, token’ın 22 Aralık’ta Binance ve 23 Aralık’ta Huobi Global dahil olmak üzere birçok önemli borsada listelenmesiydi.

Bu iki borsa listesinin ardından CVX’in fiyatı 36 saatten kısa bir sürede %42’lik bir kazançla 34,83 dolardan 45,76 dolara yükseldi.

CVX ayrıca, token kripto para borsası OKEx’te listelendiğinde 26 Kasım’daki değerine bir destek aldı.

İlgili: Curve (CRV) fiyatının 1 yılın en yükseği için trend olmasının 3 nedeni

Yükselen toplam değer kilitlendi

Convex Finance’in artan gücüne işaret eden üçüncü bir unsur, Defi Lama’nın verilerine göre, 29 Aralık’ta 19,49 milyar dolarlık yeni bir rekora ulaşan protokole kilitlenmiş toplam değer.

Toplam değer Convex Finance’e kilitlendi. Kaynak: Defi Lama

Protokole kilitlenen varlıklardaki istikrarlı tırmanış, Desteklenen tüm ağlarda toplam 26,56 milyar dolar likidite bildiren Aave’nin arkasındaki tüm DeFi’de ve mevcut 23,14 milyar dolarlık TVL’ye sahip Curve Finance’de Convex Finance’i TVL açısından üçüncü sıraya yükseltti.

Convex ekosistemi genişledikçe ve gelecekte Frax ve potansiyel olarak TerrraUSD (UST) gibi projelere destek eklemeye devam ettikçe, protokolün TVL’si yükselmeye devam edecek ve diğer stablecoin protokollerini içereceği için Curve Finance’inkini potansiyel olarak aşabilir.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler sadece yazarın görüşleridir ve mutlaka Cointelegraph.com görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, bir karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.