Skip to main content
Kripto Haberleri

Core Scientific Bitcoin Madencilik Şirketi Bu Yıl 1,7 Milyar Dolardan Fazla Kaybetti

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

İşlem gücü açısından halka açık en büyük ABD Bitcoin madencisi Core Scientific Inc., yılın ilk dokuz ayındaki kayıplarının 1,7 milyar dolardan fazla olduğunu söyledi.
Temel Bilim

Bloomberg’e göre, Çekirdek Bilimsel A.Ş.Amerika Birleşik Devletleri’nde listelenen en büyük bitcoin madenciliği şirketi olan . kayıplar 1,7 milyar doların üzerine çıktı bu yılın ilk dokuz ayında yükselen enerji maliyetleri ve madenciler arasındaki yoğun rekabet nedeniyle kar marjlarında keskin bir düşüşe neden oldu.

Austin, Teksas merkezli şirket, düşük Bitcoin fiyatlarıyla madencilik gelirinin rekor seviyelere düşmesiyle en çok etkilenen madencilerden biriydi.

Şirket Ekim ayı sonunda 32 milyon dolar nakit ve 62 bitcoin tuttu, yılın başında 8.000’den fazla olan. Şirket, mevcut nakit kaynaklarının 2022’nin sonunda veya daha erken bir tarihte kurumasını bekliyor ve Ekim ayında bazı geri ödemeleri kaçırıyor.

Temel Bilim

Çekirdek Bilimsel ilk olarak Ekim ayında Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunabileceği konusunda uyardı 1 milyar dolardan fazla borcunu ödemek için daha fazla para bulamazsa. Şirketin büyüklüğü göz önüne alındığında, bunun madencilik endüstrisi üzerinde geniş bir etkisi olabilir. Şirket üçüncü çeyrekte 434 milyon dolar kaybetti.

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak sağlanmıştır ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için bize katılın: https://linktr.ee/coincu

Web sitesi: coincu.com

kurnaz

CoinCu Haberler