Skip to main content
Kripto Haberleri

Craig Wright, Londra’daki 16 Bitcoin Geliştiricisine Yönelik İddialarla Tam Yargılanacak

Yazan Şubat 3rd, 2023Yorum Yazılmamış

Anahtar noktaları:

  • İngiltere Temyiz Mahkemesi’ne göre, Craig Wright’ın Tulip Trading tarafından 16 Bitcoin geliştiricisine karşı açılan dava Londra’da yargılanacak.
  • Başarılı bir temyizin ardından, tam bir yargılamanın 2024’ün başlarında başlaması bekleniyor.
göre bir CoinDesk İngiltere Temyiz Mahkemesi’ne göre, Craig Wright’ın Tulip Trading şirketinin 16 Bitcoin mucidine karşı açtığı dava Londra’da yargılanacak.
Craig Wright, Londra'daki 16 Bitcoin Geliştiricisine Yönelik İddialarla Tam Yargılanacak

Bitcoin ağının mülkiyeti ile ilgili olarak, iddia, geliştiricilerin mütevelli sorumluluklar ve bakım görevleri borçlu olduğunu iddia ediyor. İddiaya göre, iddia ele alınması gereken ciddi bir konu sunuyor. Yargıtayilgili hukuk alanının gelişmekte, bilinmemek ve karmaşık olması ve bu nedenle bir yargılamayı hak etmesi dahil olmak üzere, temyizin neden başarılı olması gerektiğine dair dört neden belirledi.

16 geliştirici Birleşik Krallık’ta yaşamasa da Londra Yüksek Mahkemesi, Craig Wright’ın avukatlarına 2021’de belgeleri kendilerine sunma izni verdi. Roger Ver, Pieter Wuille, Peter Todd, Cory Fieldsve Bitcoin ağına katkıda bulunan diğerleri.

için bir avukata göre 14 geliştirici, Temyiz Mahkemesi, tüm geliştiriciler mahkemenin yetkisi dışında olduğu için konuyu mahkemeye taşıma eğilimindeydi. Gelecek yıl, kapsamlı bir deneme bekleniyor.

İlk iddia reddedildi Mart 2022.

2016 tarihli bir blog gönderisinde Wright, şüpheli kanıtlar kullanarak Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu iddia etti ve Bitcoin topluluğunda bir yangın fırtınası başlattı. O zamandan beri, iftira iddiaları da dahil olmak üzere iddiasını savunmak için mahkemede bulunuyor (bu davada magnus granathyaygın olarak bilinen Hodlonotonu bir sahtekar olarak etiketlediği için) ve telif hakkı ihlali (Wright, Bitcoin teknik incelemesinin kaldırılması için mahkemelere başarılı bir şekilde dilekçe verdi) bitcoin.org).

Craig Wright, Londra'daki 16 Bitcoin Geliştiricisine Yönelik İddialarla Tam Yargılanacak

Bir Norveç mahkemesinin Ekim ayında verdiği karara göre, Hodlonaut aleyhindeki bir davada bu tür iddiaları desteklemek için Wright’ın yalan söylediği ve dolandırıcılık yaptığı iddia edildi. CoinDesk.

Hemen, Craig Wright yazının kendisiyle ilgili suçlamalarını reddetti ve sordu CoinDesk özür dilemek.

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmektedir ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için bize katılın: https://linktr.ee/coincu

Harold

Coincu Haberler