Skip to main content
Kripto Haberleri

Crypto News 04/01: Max Keizer, Ethereum, NFT, Flexa Network, Cardano, Crypto.com’dan gelen haberlerle Bitcoin’in bu yıl 220.000 USD’ye ulaşacağına inanıyor

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin’in 2022’de hala 220.000 dolar hedefine ulaşacağı algısıyla Çin’in dijital yuanı Makao gümüş dalgalarında test etmesi bekleniyor. İşte kripto pazarından bazı önemli noktalar.

teneke-van-kripto-04-01

Bitcoin haberleri

Bitcoin maksimalist Max Keizer, en büyük kripto para biriminin bu yıl 220.000 doların üzerindeki hedefine ulaşacağını öngördü.

Keiser’in tahmini, en yüksek kripto para biriminin fiyatının ağın hash oranını takip etme eğiliminde olduğu eski teorisine dayanıyor.

Rapora göre, Bitcoin’in hash gücü 2 Ocak’ta 203,5 exahash ile yeni bir rekor seviyeye ulaştı ve yeni yıla etkileyici bir başlangıç ​​yaptı.

Bunu, ağın genel bilgi işlem gücünün, Çin’den gelen devasa madenci göçü nedeniyle Haziran sonunda 58,4 exahash / saniye gibi düşük bir seviyeye düşmesinden sonra yaptı.

Bir röportajda Keizer, “Çin yasağını” Bitcoin için geçici bir arıza olarak nitelendirdi. Şu anda Bitcoin temellerinin “yükseldiğini” söylüyor.

Balinalar büyük miktarda BTC satın alıyor

Üçüncü en büyük Bitcoin balina adresine sahip Daha fazla satın al Ortalama fiyatı 46.363 dolar olan 456 BTC.

Görünüşe göre üçüncü en büyük Bitcoin balinası tatilden sonra piyasaya geri döndü ve ilk satın alımını 2022’de yaptı.

Bitinfocharts’tan gelen veriler, üçüncü en büyük Bitcoin adresinin 4 Ocak’ta 46.363 dolarlık ortalama fiyata 456 BTC eklediğini ve toplamda yaklaşık 21 milyon dolar olduğunu gösteriyor.

Şu anda bu balina, 5,6 milyar doların üzerinde 120,845.57 BTC’ye sahip.

Ethereum haberleri

Son zamanlarda Bankless podcast’inde yer alan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, maksimalizmin “çok sağlıksız” olduğunu iddia etti.

Ethereum ekosistemi dışındaki hiçbir şeyi “sıkıcı ve yasa dışı” olarak görmüyor ve Zcash ve Tezos ile ilgilendiğini iddia ediyor.

Zcash geliştiricileri, Ethereum yol haritasına göre projenin bir hisse ispatı konsensüs algoritmasına geçeceğini duyurdu.

Buterin, Ekim ayındaki “Kripto Şehirler” başlıklı blog yazısında, blok zinciri deneyleri için Tezos ekosistemini kullanan Nevada Belediye Başkanı Hillary Schieve’den bahsetti.

Buterin, piyasada hızlı para kazanmanın ötesinde birçok fayda sunan saygın topluluklar olduğuna inanıyor.

NFT haberleri

OpenSea’deki NFT işlem hacmi artırmak Ocak ayında Yuga Labs tarafından Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) için yeni bir spekülatif çılgınlığın ortasında.

Dune Analytics’teki “rchen8″den alınan verilere göre, OpenSea 2022’nin başından bu yana 700 milyon ABD dolarının üzerinde işlem hacmi üretti ve 3 Ocak 24 saat içinde 255,8 milyon ABD doları ile en yüksek işlem hacminin gerçekleştiği gün oldu.

OpenSea’nin aylık hacmi Aralık ayında 3,24 milyar dolara ulaştı ve bu, platformun Ağustos ayındaki 3,42 milyar dolarlık ATH’sinin %5,3 altında. Ocak ayının ilk dört gününde 700 milyon doların üzerinde işlem hacmi yaratan NFT piyasasıyla, ayın rekoru yakında kırılabilir.

Square Enix, Blockchain Girişimi, NFT ve Metaverse için Geliştirme Planını Açıkladı

Square Enix’in sahip olduğu ilan edildi şirket başkanı Yosuke Matsuda’dan bir Yeni Yıl mektubunda bu hafta daha sonra blok zinciri girişimleri, NFT ve Metaverse geliştirmeyi planlıyor.

Matsuda mektupta, NFT’nin geçtiğimiz yıl boyunca birçok kullanıcının dikkatini çektiğini kaydetti. Hızla büyüyen kullanıcı tabanı sayesinde 2021’i NFT için “ilk patlama yılı” olarak adlandırıyor.

Matsuda, NFT’nin dijital ürünlerin likiditesini artırdığını ancak NFT ticaretinin biraz “çok sıcak” ve spekülatif olduğunu söyledi. Matsuda, NFT’nin popülaritesi arttıkça bir fiyat düzeltmesi görmesini bekliyor.

Matsuda ayrıca Facebook’un Ekim ayında başlattığı bir VR trendi olan Metaverse’i izliyor ve şirket bu alana girdiğinde Metaverse’in “Square Enix’in işinde önemli değişiklikler getireceğini” umuyor.

Flexa ağ mesajları

Salı günü, kripto varlık yönetimi şirketi Grayscale, DeFi pazarının üç ayda bir yeniden dengelendiğini duyurdu.

DCG’nin sahibi olduğu şirket, Bancor ve UMA’yı göstergeden çıkaracağını ve AMP ekleyeceğini söyledi.

Merkezi olmayan bir borsaya bağlı bir token olan Bancor ve bir sentetik varlık protokolüne bağlı bir token olan UMA, lansman sırasında göstergenin sırasıyla %2 ve %2,9’unu oluşturuyordu. Grayscale, kurumsal yatırımcıların belirteçleri kendileri yönetmek zorunda kalmadan kripto piyasasına maruz kalmalarını sağlamak için Temmuz 2021’de fon ve göstergeyi başlattı.

Yeni gelenler için AMP, Flexa Network’te güvenlik olarak kullanılan belirteçtir. AMP, fonun %7.39’unu temsil edecek. Fonun diğer varlıkları, sırasıyla %42,33 ve %13,06’sını oluşturan Uniswap ve Aave’yi içermektedir.

Haber Cardano

IOHK CEO’su Charles Hoskinson kısa süre önce Anma 2022’de piyasaya çıkması nedeniyle topluluk tarafından küratörlüğünde bir dizi ağ iyileştirmesi olan Cardano İyileştirme Önerisi’nde.

Cardano’da görüntülenen varlıklar için kullanıcı tarafından okunabilir bilgiler ve DeFi protokolü ile etkileşime geçmek için bir web cüzdanı dahil olmak üzere yaklaşık 22 teklif hazırlandı.

Charles Hoskinson bir beyaz tahta videosunda Cardano ağının önümüzdeki altı ila dokuz ayı dApps ekosistemini geliştirmek için harcamayı planladığını açıkladı.

Bunların arasında, Haziran ayında uygulanacak olan Cardano İyileştirme Önerileri (CIP’ler) ve Cardano’nun genişletilebilir UTXO (eUTXO) modelini oluştururken dikkate alınması gereken tasarım konuları var.

Buna ek olarak, Hoskinson ayrıca 2022 için blok boyutunu artırmayı, düğüm verimliliğini artırmayı ve Cardano’nun işlem hacmini 500-1000 TPS’ye yükseltmeyi amaçlayan bir optimizasyon planına işaret etti.

Crypto.com haberleri

Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com, Singapur Blockchain İnovasyon Programının Altın Üyesi oldu.

Singapur Ulusal Üniversitesi, program aracılığıyla blockchain inovasyonunu desteklemek için Enterprise Singapore, Infocomm Media Development Authority ile ortaklık kurdu.

Bir Altın Üye olarak Crypto.com, daha önce kullanılmayan alanlarda blok zinciri teknolojisinin geliştirilmesini ve benimsenmesini teşvik edecektir: B. CRO jetonunun tanıtımı ve kullanımının artırılması.

Bu olayda, analist ShardiB2 Crypto.com fiyatında bir artış öngördü. Bu arada, tüccar ve analist Gregarou1, Crypto.com’un fiyatını Quant ile karşılaştırdı, iki tokenin fiyat eğilimleri arasında paralellikler çizdi ve piyasada yaklaşan bir boğa koşusu öngördü.

Diğer Haberler

Çin, Macau Silver Waves’de dijital yuanı test etmeyi planlıyor

Makao kumarhaneleri yeni lisanslar için rekabet ederken, Çinli düzenleyiciler dijital yuanın deneme sürümünü başlatmak için bu sorundan yararlanabilir.

37 milyar dolarlık pazardaki anlaşmanın süresi dolmak üzere ve bu da ülkedeki kumarhanelerin 20 yıl sonra ilk kez lisans yenileme başvurusunda bulunmasını gerektirecek.

Çin’deki düzenleyicilerin, operatörleri kumarhanelerinde dijital yuanın deneme kullanımına izin vermeye zorlayarak bu durumdan yararlanmaları bekleniyor. Devlet danışma belgesine göre, bir devlet temsilcisinin günlük işleri denetlemesi için de hüküm vardır.

Makao Çin kontrolünün dışında bulunduğundan, yetkililer onu teknolojinin kullanımını test etmek için ideal bir ortam olarak görüyorlar. Bu aynı zamanda Çin’in dijital ödemeler üzerindeki denetimini de güçlendirecek.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Sentetik Takım

Bitcoin dergisi

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin