Skip to main content
Kripto Haberleri

Crypto Twitter, Binance CEO’sunun Coinbase’in Bitcoin Holdings’i hakkında silinen tweet’ine tepki gösterdi

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

Coinbase, CZ olarak da bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Coinbase’in Bitcoin varlıklarını sorgular gibi görünen bir tweet göndermesinin ardından 22 Kasım’da Twitter’da trend oldu.

CZ, silindiğinden beri tweet’te “Coinbase Custody’nin Grayscale adına 635.000 BTC’ye sahip olduğunu” iddia eden bir yahoo finans makalesine atıfta bulundu. CZ, Bitcoinist’ten 4 aylık bir makaleye bağlantı vererek “4 ay önce Coinbase’de (borsa olduğunu varsayıyorum) 600 binden az para var” diye ekledi. Binance CEO’su, yalnızca “haberlerden” alıntı yaptığını ve kendisine ait herhangi bir iddiada bulunmadığını açıkça belirtti. Ancak tweet’i kripto topluluğu tarafından pek iyi karşılanmadı.

CZ’nin silindikten sonra attığı tweet’in ekran görüntüsü.

Kısa bir süre sonra Coinbase CEO’su Brian Armstrong, CZ’ye bir dizi tweet ile dolaylı olarak yanıt verdi; Coinbase’in 3. Çeyrek hissedar mektubuna bir bağlantıyla birlikte “FUD görürseniz – unutmayın, mali durumlarımız halka açıktır (biz halka açık bir şirketiz)”. Şirketinin “~2M BTC” tuttuğunu açıkladı. 9/30 itibarıyla ~39,9 Milyar Dolar değerinde (10. Çeyreğimize bakın).”

CZ kısa bir süre sonra tweet’ini sildi ve şunları söyledi: “Brian Armstrong az önce bana makalelerdeki sayıların yanlış olduğunu söyledi. Bir önceki tweeti sildi. Sektörde şeffaflığı artırmak için birlikte çalışalım.”

Son piyasa olayları ve Binance’in bunları kışkırtmadaki algılanan rolü göz önüne alındığında, bazıları imalar için CZ’ye seslendi. Özetlemek gerekirse, FTX’in son iki haftadır piyasada genel bir sarmala yol açan tasfiye krizinin, birçok kişi tarafından, tweet’lerinin paniğe ve FTX’te bir bankaya hücuma neden olmasının ardından, Binance CEO’su tarafından başlangıçta tetiklendiğine inanılıyor.

Dijital varlık araştırma şirketi Reflexivity Research’ün kurucu ortağı Will Clemente, Twitter’da yaptığı paylaşımda; “CZ’nin Coinbase’in Bitcoin varlıkları hakkında az önce sildiği son tweet’i harika bir görünüm değildi. Sektörü korumaya çalıştığı iddiasını anlıyorum ama CZ takas ve saklama cüzdanlarının ayrı olduğunu bilecek kadar akıllı.”

IBCgroup.io’nun Kurucusu ve CEO’su Mario Nawfal Twitter’da şunları paylaştı: “CZ, Coinbase gözetiminin Grayscale Trust adına 1’e 1 BTC tutmadığını mı ima ediyor???? Son tweet’ine bakın. Bu şimdiye kadar hiç sahip olmadığım bir endişe. Bu ÇOK ciddi bir soru (zımni suçlama mı?).”

Analist, tüccar ve yatırımcı @360_trader şunları paylaştı: “CZ bugün tek bir şeyle ilgili olduğunu kanıtladı… imparatorluğu. Sektöre göz kulak olmak için burada DEĞİL… tweet’i sildi… Ama şimdi… zaten beklediğim gibi… Kendini bir kötü adam olarak ifşa etti.”

Tüccar ve yatırımcı @BobLoukas, tweet atmadan önce gereken özeni göstermediği için CZ’ye seslendi. Şunları paylaştı: “CZ ‘Sektörde şeffaflığı geliştirmek için birlikte çalışalım.’ Ayrıca CZ – Bir ayı piyasası büyük likidite olayının ortasında, belki sadece onaylamak için ulaşmadan önce milyonlarca kişiye rastgele bir FUD tweet atmama izin verin.

İlgili: Binance CEO’su, şirketin kripto kurtarma fonu için Abu Dabi yatırımcılarıyla bir araya geldiği raporunu yalanladı

18 Kasım’da Cryptocurrency yatırım ürünü sağlayıcısı Grayscale Investments, Grayscale’in dijital varlık ürünlerinin temelini oluşturan tüm dijital varlıkların Coinbase Custody Trust Company, LLC’nin gözetiminde saklandığını paylaştı. Şirket, “güvenlik endişelerini” gerekçe göstererek, temel varlıkları göstermek için zincir üstü rezerv kanıtı veya cüzdan adresleri sağlamayı reddetmiş olsa da. Yayınlandığı tarihte Coinbase $COIN token fiyatı %5,3’lük bir artış yaşamıştı.