Skip to main content
Kripto Haberleri

Cryptocurrency ile satın alabileceğiniz en ilginç ürünler ⋆ Somag Haberleri

Yazan Eylül 24th, 2022Yorum Yazılmamış

Bugün birçok ülke kabul etmeye başladı. kripto para birimleri. sizinle paylaşıyoruz en ilginç bu yeni nesil madeni paralarla satın alabileceğiniz şeyler.

Yatırım yapan kişi sayısı kripto para birimleri gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Özellikle Doğu Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok yerde bitcoin kabul edilmektedir. Yani marketler dahil birçok şey satın alırken bu ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

Bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak, ağırlıklı olarak kabul edilen kripto para değişebilir. Öyle ki birçok ülke kendi tanıtımını yapmaya devam ediyor. kripto para birimleri. Ama bunun için endişelenmene gerek yok. Çünkü kripto para borsa 7 gün 24 saat işlem görmeye devam ediyor.

Kripto para birimi nedir?

Kripto para işlemleri korumak için şifreleme kullanan dijital bir varlık olan nakit paraya sanal bir alternatiftir. Bunu bir tür sanal dijital para birimi olarak düşünebilirsiniz. Elektronik para ve bankacılığın aksine merkezi bir konuma sahip değildir.

Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından oluşturulan ilk versiyondu. Son 12 yılda piyasada birçok farklı versiyon ortaya çıktı. Genel olarak BTC altcoinleri dışındaki coinleri de diyebiliriz. Bugüne kadar, borsada işlem gören tüm madeni paraların toplam değeri kripto para Borsa 1-2 trilyon doları aştı. Ve bu borsa 7/24 aktif olduğu için değeri anında değişebiliyor.

Kripto para birimleri ile satın alınabilecek en ilginç ürünler

Yurtdışında karşılaşabileceğiniz birçok firma ve kurum, müşterilerine yeni ödeme yöntemleri sunmaya çalışıyor. Aralarında bitcoin başta olmak üzere birçok altcoin var. bir göz atalım kripto para birimleri ile satın alabileceğiniz ürünler.

Araba

Muhtemelen bir Tesla elektrikli otomobilinin bitcoin ile satın alınabileceği haberini duymuşsunuzdur. Benzer şekilde, Avrupa’da yaşıyorsanız, şunları yapabilirsiniz: satın almak üçüncü taraf web siteleri aracılığıyla bir BMW veya Mercedes. Yakın gelecekte birçok markanın bu ödeme yöntemine kapılarını açması bekleniyor.

Bu işlemleri yaparken adres ve gönderdiğiniz tutarı tekrar tekrar kontrol etmenizde fayda var. Çünkü birçok Tesla müşterisi, özellikle Amerika’da yaşayanlar, yanlış miktar veya yanlış adrese teslimat nedeniyle arabalarını alamamış ve yatırımlarını kaybetmişlerdir.

Mobilya

New York’ta popüler olan süslü mobilya mağazası yalnızca çevrimiçi satış yapıyor. Şirket, müşterilerine bir nebze kolaylık sağlamak adına ödeme yöntemlerine Bitcoin ve Bitcoin Cash seçeneklerini de eklemeyi başarmış durumda.

Dünyanın farklı yerlerinde bitcoin ve diğer altcoinler ile alışveriş yapabileceğiniz mobilya mağazaları bulunmaktadır. Ancak, birçoğu doğrudan bitcoin ödemelerini kabul etmemektedir. Bunun yerine, dosyanızı dönüştürmenize olanak tanır. kripto para hediye kartlarına veya mağaza kuponlarına dönüştürün.

Yemek

Amerika’da pizzacıya gittiğinizde kredi kartı ile ödeme yapıyormuş gibi bitcoin kullanamazsınız. Ancak, bazı bilgilerinizi aktarabilirsiniz. kripto para Lightning Pizza gibi bir uygulama aracılığıyla Domino’s Pizza’ya. Daha sonra istediğiniz kadar sipariş verebilirsiniz.

Fast food dünyasında işler biraz daha iyi. Örneğin, Subway gibi restoranlar Bitcoin ödemelerini zaten kabul ettiklerini duyurdular. Bu eğilime katılan işletmelerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Çorap

Ayaklarınızı sıcak tutmak için kripto hesabınızı da kullanabilirsiniz. MtSocks, ödeme yöntemlerine bitcoin de ekledi. Ancak yatırımınızı sadece çorap almak için kullanacaksanız dijital para birimi Unisocks Exchange’i kullanmanızda fayda var. Tek yapmanız gereken dijital cüzdan hesabınızı bağlamak ve “Ödeme” düğmesine tıklamak.

Etkinlik biletleri

Oakland A, Dallas Mavericks ve Miami Dolphins gibi şirketler sadece Bitcoin değil, Ethereum ve Litecoin gibi altcoinlerde de ödeme yapmanızı sağlıyor. Hatta bu konuda bazı teşvik edici çalışmalar ve çeşitli kampanyalar var.

Örneğin, satın aldığınız spor biletlerinde belirli fiyatlarla indirimler sunarlar. satın almak ile birlikte kripto para. Benzer şekilde, Manhattan’da yaşıyorsanız, indirimli konser, tiyatro ve sinema bileti alabilirsiniz. kripto para Blockparty gibi şirketler aracılığıyla ödeme seçeneği.

Tatil Paketi

Birkaç farklı havayolu, özellikle CheapAir, artık Bitcoin ödemelerini kabul ediyor. Benzer şekilde, Expedia gibi seyahat acenteleri, aşağıdakileri kullanarak yer ayırtmanıza olanak tanır: kripto para birimleri.

Bir seyahat acentesinden Vegas’a bir gezi rezervasyonu yaptıysanız, şanslısınız demektir. Çünkü burada bitcoin ATM’leri şehrin her yerinde mevcuttur. Golden Gate gibi pek çok otel, aynı zamanda doğrudan kendi hesabınızdan ödeme yapmanızı sağlar. kripto para cüzdan.

Kahve

Bact ve benzeri birçok uygulama sayesinde Bitcon veya Bitcoin Cash kullanarak yurt dışındaki Starbucks şubelerinden doğrudan kahve satın alabilirsiniz. Öncelikle uygulamadaki kripto para hesabınızdan hesabınıza aktarımı tamamlıyoruz. Ardından uygulamada aktarılan tutarı Starbucks kartlarına dönüştürebilirsiniz.

Yüksek öğretim

2014 yılında, New York’taki King’s College, bitcoinleri öğrenim ücreti olarak kabul etmeye başladı. Sonra birkaç farklı okul bu yerin izinden gitti ve kripto para ödeme yöntemleri için seçenek.

Birçok kişinin ödeme için bu yöntemi kullanmaya başlamasının ardından kurumlar, özellikle öğrenci kredileri için okul içinde başka ödemelere de kapılarını açtı. Ancak unutmayın, Bitcoin’in değeri bir anda değişebilir. Buna bağlı olarak okula yaptığınız ödeme artabilir veya azalabilir.

Ülkemizdeki birçok insan düşünüyor kripto para birimleri bir yatırım aracı olarak Sadece bitcoin değil, aynı zamanda altcoinlere olan ilgi de artıyor. Ancak Japonya ve Amerika’dan sonra çeşitli Avrupa ülkelerinde hem ödeme yöntemi hem de yatırım aracı olarak kullanılmaktadır.

Bu ülkelerde kullanabilirsiniz kripto para birimleri hiçbir şey için. Doğrudan ödeme seçeneği olmasa bile bu işlemleri uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bir fincan kahveyi ayrı olarak satın alabilir veya şirketiniz uluslararası bir anlaşmayı yerine getirdiğinde kullanabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!