Skip to main content
Kripto Haberleri

Daha önceki BTC, DeFi ve Bitcoin Cash tahminlerinde Ethereum kurucu ortağı

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

  • Ethereum kurucu ortağı, Bitcoin düzenlemesi ve Ethereum’un hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına geçişi konusunu tekrar ziyaret etti.

  • Buterin ayrıca altcoinler, merkezi olmayan finans (DeFi) ve takas edilemeyen tokenler (N) hakkında konuştu.FT’ler).

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, son on yılda kripto alanındaki en büyük tahminlerinden bazılarını Twitter’da kabul ederek paylaştı. iplik birkaçını tamamen yanlış anladığını söyledi.

Ayrıca, Bitcoin düzenlemesi, sabit paralar, Ethereum hisse kanıtı yol haritası ve Bitcoin Cash gibi konularda bugün nerede durduğunu açıklayarak alınan dersleri de yansıttı.

Bitcoin ve düzenleyici iklim hakkında

Buterin’in kripto düzenlemesi hakkındaki en erken yorumlarından biri, Ethereum ortak yaratıcısının Bitcoin’e yönelik artan düzenleyici ilgiden ve bunların öncü kripto üzerinde sahip olacağı sonuçlardan bahsettiği Temmuz 2013’e ait.

Ancak Bitcoin’in devlet müdahalesine karşı dirençli olduğunu hissederken, borsalar gibi Bitcoin hizmetlerinin artan düzenlemesinin etkili olduğunu hissetti.

Bitcoin, hangi ‘yasal kategoride’ olduğu konusunda akıllı davranarak değil, teknolojik olarak sansüre dayanıklı olarak hükümete direniyor.O ilk günlere olan inancını özetledi.

Bugün düşündüğüne göre Buterin, ademi merkeziyetçiliğin Bitcoin ile iyi oturduğuna ve en zorlu düzenleyici ortamlarda bile hayatta kalmasının nedeni olacağına inandığını paylaştı. Bununla birlikte, amiral gemisi kripto para biriminin gelişmesi için sansüre dayanıklı olmanın yeterli olmadığını düşünüyor.

Elbette, Bitcoin’in ademi merkeziyetçiliği, aşırı derecede düşmanca bir düzenleyici iklim altında hala “hayatta kalmasına” izin verecek, ancak “gelişemedi,” not etti.

Ona göre, bir sansür direniş stratejisinin başarılı olması için ağın hem “teknolojik sağlamlığa hem de kamu meşruiyetine” sahip olması gerekiyor. Bunlar olmadan gelişme şansının sınırlı olduğunu düşünüyor.

Ethereum’un PoS ve parçalama yol haritası

Bu konuda, Ethereum kurucu ortak, iş kanıtından hisse kanıtına geçiş için zaman çizelgesi olarak ortaya koyduğu şeyin neredeyse gülünç olduğunu söyledi.

Hatalar arasında, “yazılım geliştirmenin karmaşıklığını derinden hafife almasıydı.

İş kanıtı ve hisse kanıtı konusunda Buterin, PoW’nin enerji israfına ilişkin önceki görüşünün “özür dileyen” olduğunu düşünüyor. Ama şimdi konuyla ilgili bir “entelektüel evrim” yaşadığına göre, PoW ve PoS’ta neyin iyi olduğu.

Bitcoin Cash, DeFi ve NFT’lerde

Başlangıçta altcoinler hakkında çok olumluyken, görünüm bazı projelerde tamamen değişti.

Bitcoin Cash’in başarısız olduğunu düşündüğü projelerden biri olduğuna dikkat çekiyor ve temel mantık, destekçilerinin yetkinlik ve tutarlılık değil, büyük ölçüde bir isyan etrafında birleşmesiydi.

Ethereum teknik incelemesindeki diğer tahminler arasında ERC20 tarzı belirteçler, DAO’lar, Oracle’lar, algoritmik stabil paralar ve Alan Adı Sistemleri (ENS gibi) vardı.

Buterin’in görüşü, Uniswap hakkındaki fikri ve temel olarak DeFi’yi öngörmesi de dahil olmak üzere en doğru olanı yapmasıdır. Ancak, NFT’leri tahmin edemediğini itiraf ediyor.