Skip to main content
Kripto Haberleri

DeFi, 2023’e üretken bir başlangıç ​​yapıyor: Finans Yeniden Tanımlandı

Yazan Şubat 3rd, 2023Yorum Yazılmamış

Haftalık temel merkezi olmayan finans (DeFi) içgörü dozunuz olan Finance Redefined’a hoş geldiniz – geçen hafta size önemli gelişmeler sunmak için hazırlanmış bir haber bülteni.

2023, DeFi ekosistemi de dahil olmak üzere tüm kripto piyasası için bir yükseliş notuyla başladı ve çoğu token Ocak ayında çift haneli kazançlar kaydetti ve birkaç ayın en yüksek seviyelerini kaydetti. Boğa rallisinin yanı sıra Ocak ayında, DeFi açıklarından ve bilgisayar korsanlarından kaynaklanan kayıplarda da yıllık bazda %93’lük bir düşüş görüldü.

Mango Markets istismarcısına karşı çok sayıda yasal işlem, DeFi sektörü için büyük bir kazanç olarak selamlanıyor. Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’e göre Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), dolandırıcı olduğu iddia edilen kişiye karşı harekete geçti ve bu, DeFi’nin “daha güvenli ve daha hoş bir ortam” haline geldiğini gösteriyor.

Tüm olumlu gelişmelerin ortasında Solana DeFi protokolü Everlend, FTX krizinden kaynaklanan likidite sorunları üzerine kapandı ve kullanıcılara para çekmelerini söyledi. Kuzey Koreli bilgisayar korsanları ayrıca Harmony köprüsü saldırısından 27 milyon dolarlık Ether (ETH) aklamayı denedi.

En iyi 100 DeFi tokeninin yükseliş ivmesi, DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerin (TVL) yaklaşık 50 milyar dolara ulaşmasıyla Şubat ayında da devam etti ve çoğu token haftalık fiyat artışı daha kaydetti.

DeFi, 2023’e üretken bir başlangıç ​​yapıyor: DappRadar

DeFi protokolleri, Ocak ayında farklı staking havuzlarında TVL’de bir patlama yaşadı. Pazar, Aralık ayına göre %26 artarak 74,6 milyar $ değerinde hisseli varlığa ulaştı.

En son aylık raporunda DappRadar, DeFi sektörünün büyümesinin yanı sıra ticaret hacmi ve satışlarda da artışlar yaşayan canlanan nonfungible token (NFT) piyasalarını özetledi.

okumaya devam et

Ocak ayındaki kripto istismar kayıpları yıllık bazda yaklaşık %93 düşüş gördü

Ocak ayındaki yükseliş kripto piyasası rallisinin yanı sıra, Ocak 2022’ye kıyasla istismarlardan kaynaklanan kayıplarda keskin bir düşüş gördüğü için daha olumlu endüstri haberleri var.

Blockchain güvenlik firması PeckShield’in 31 Ocak itibarıyla verilerine göre, kripto açıklarından kaynaklanan kayıplar 8,8 milyon dolar oldu. Ay boyunca, Tornado Cash gibi mikserlere gönderilen 2,6 milyon dolar değerinde kripto ile 24 istismar gerçekleşti. Karıştırıcılara gönderilen varlıkların dökümü, 1.200 ETH ve yaklaşık 2.668 BNB’yi içeriyor.

okumaya devam et

Mango Markets istismarcısına karşı yasal işlem, DeFi için bir kazançtır – Moody’s

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’e göre, Mango Markets istismarcısı Avraham Eisenberg aleyhine getirilen son suçlamalar DeFi alanını olumlu yönde etkileyecek.

Merkezi olmayan finanstan sorumlu başkan yardımcısı Cristiano Ventricelli, Moody’s Investor Service’in 31 Ocak tarihli bir notunda, ABD’nin önde gelen iki piyasa düzenleyicisinin Ocak ayında getirdiği yaptırım eylemlerinin, DeFi’nin “daha ​​güvenli ve daha hoş bir ortama doğru ilerlediği anlamına geldiğini belirtti. ”

okumaya devam et

Solana DeFi protokolü Everlend, likidite sorunları nedeniyle kapanıyor

Solana DeFi protokolü Everlend, operasyonlarını kapatıyor ve müşterilerini platformdan para çekmeye çağırıyor.

Şirket, faaliyetlerini sürdürmek için “yeterli piste” sahip olmasına rağmen mevcut piyasa koşullarında bunun bir kumar olacağını söyleyerek kararını 1 Şubat’ta Twitter’da duyurdu.

okumaya devam et

Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, Harmony köprüsü saldırısından 27 milyon dolarlık ETH’yi aklamaya çalışıyor

Harmony köprüsü saldırısının arkasındaki Kuzey Koreli istismarcılar, Haziran 2022’de çalınan fonları aklamaya çalışıyor. Blockchain dedektifi ZachXBT tarafından 28 Ocak’ta açıklanan zincir içi verilere göre, failler hafta sonu boyunca yaklaşık 27 milyon dolar değerinde 17.278 ETH taşıdılar. .

ZachXBT, tokenlerin altı kripto para borsasına aktarıldığını, hangi platformların tokenları aldığını açıklamadan Twitter’da yazdı. İşlemleri üç ana adres gerçekleştirdi.

okumaya devam et

DeFi pazarına genel bakış

Analitik veriler, DeFi’nin toplam piyasa değerinin geçen hafta 40 milyar doların üzerinde kaldığını ve bu yazı yazılırken yaklaşık 48,1 milyar dolardan işlem gördüğünü ortaya koyuyor. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, DeFi’nin piyasa değerine göre ilk 100 tokeninin yükseliş haftası geçirdiğini ve neredeyse tüm tokenların fiyat artışları kaydettiğini gösteriyor.

dYdX (DYDX) haftalık grafiklerde %39’luk artışla yine en çok kazanan oldu, onu geçen haftaki yükseliş ivmesini sürdüren ve haftalık %33’lük artış kaydeden Fantom (FTM) izledi.

Bu haftanın en etkili DeFi gelişmelerinin özetini okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dinamik olarak ilerleyen bu alanda daha fazla hikaye, içgörü ve eğitim için gelecek Cuma bize katılın.