Skip to main content
Kripto Haberleri

DeFi Traders Terra’nın UST’sini $ 10B Piyasa Kapitalizasyonuna Yükseltiyor

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Terra blockchain’in stablecoin’i UST, yakın zamanda DAI’yi geçerek en büyük merkezi olmayan stablecoin oldu. Buna ek olarak, token 10 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak bir kilometre taşına daha ulaştı.

CoinGecko, tanınmış kripto para fiyatlama web sitesi, UST piyasası Pazar günü 10 milyar dolar işaretinin üzerinde ihlal etti. Ancak, madeni para 2021’in başında 200 milyon doları zar zor geçti.

UST ayrıca MakerDao’nun 9,4 milyar dolar değerinde piyasa değeri toplayan merkezi olmayan stablecoin DAI’ını da geçti. DAI 2017’den beri piyasada; böylece, onu aşan gelişmekte olan bir madeni para sektörü sarstı.

Terra, DeFi sektöründeki pazar konumunu kademeli olarak geliştiriyor. Büyümesinin arkasındaki önemli bir neden, stablecoinlerin verim üretimi, likidite yönetimi ve staking’deki kullanım durumları göz önüne alındığında sahip olduğu önemdir.

UST, pazarın% 0.40’ına hakim olduğu için kilometre taşını tamamlayan ilk merkezi olmayan stablecoin’dir. UST’nin yanı sıra Terra, fiyatı 15 kat arttığı için LUNA tokenı aracılığıyla da büyük başarı elde etti.

Kripto veri sitesi Messari’ye göre, token piyasa değeri 34 milyar dolara ulaştı. Bir hafta önce Terra, BSC’yi (Binance Smart Chain) geçerek TVL’de ikinci sırayı elde etti. Ölçüm, birden çok ağdaki veya bireysel projelerdeki merkezi olmayan finans etkinliğini karşılaştırmak için kullanılır.

Ünlü bir veri sağlayıcısı olan DeFi LLama, Terra’nın kilitli varlıklarda 17 milyar dolardan fazla para bulundurdığını belirtti. Karşılaştırmalı olarak, Binance Smart Chain 17.3 milyar dolara sahipken Ethereum hala TVL’de 162 milyar dolarla lider.

Şu anda Anchor, Terra ağı içindeki en tanınmış DeFi projesidir. Borç verme protokolü, Terra’daki tüm merkezi olmayan finans faaliyetlerinin% 50’sinden fazlasını kapsayan toplam değeri kilitlenmiş 9 milyar dolardan fazladır.

Kaynak bağlantısıGörünümleri Deftere Naklet:
1