Skip to main content
NFT Haberleri

Defiance ETF’leri Sadece 13 Ay Sonra NFTZ ETF’yi Kapatacak

Yazan Şubat 3rd, 2023Yorum Yazılmamış

İlk NFT ETF’si olarak tanınan Defiance Digital Revolution ETF (NFTZ), Defiance ETF’leri tarafından duyurulduğu üzere 28 Şubat’ta kapılarını kapatacak. Hareket, Aralık 2022’nin düşük seviyelerinden %50’den fazla bir sıçramanın ardından piyasadakileri şaşırttı.

NFTZ, NFT ve kripto para birimi endüstrilerinde yer alan veya bunlarla bağlantılı bir firma portföyüne maruz kalma sağlar. Fonun hisseleri New York Borsası Arca’da halka açık olarak işlem gördü ve spor bahis firması gibi şirketleri var. DraftKingsCoinbase ve portföylerinin bir parçası olarak çeşitli Bitcoin madencileri.

Ancak, şirketin kurucu ortağı ve Baş Yatırım Sorumlusu Sylvia Jablonski’nin ilk heyecanına ve tahminlerine rağmen. Defiance ETF’leriNFT’lerin “İnternetten daha büyük olabileceği” görüşüne rağmen, NFT pazarı büyümesini sürdürmek için mücadele etti.

Crypto-Sphere’deki NFT ETF’leri

NFTZ, Aralık 2021’de pazarın hemen hemen zirvesinde piyasaya sürüldü. Bu nedenle, ilk yılı boyunca uzun ve baron kripto kışına katlanmak zorunda kaldılar. Fon sadece ilk iki işlem gününde %11’lik önemli bir düşüş yaşadı.

NFT’lere ve kripto alanına olan ilgi, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değeri düştükçe bir düşüş gördü. Bununla birlikte, 2023’ün başından bu yana, birçok analistin onu dip olarak adlandırmasıyla tüm alan tersine döndü.

Önde gelen Asya kripto borsası Kucoin başlattı geçtiğimiz Temmuz ayında, bir dizi mavi çipli NFT’yi izleyen kendi NFT ETF’si. Bunlar arasında Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks, SandBox, OtherDeed ve Ethereum Ad Hizmeti.

KuCoin NFT ETF’leri borsada alınıp satılır ve kullanıcılarına yerel mavi çipli NFT’lerin kısmi mülkiyetine sahip olma fırsatı yaratır. Lansmanından bu yana, bir kripto borsasında işlem görmesi nedeniyle istikrarlı bir ticaret gördü.

ETF’ler Nedir?

NFTZ gibi borsada işlem gören fonlar (ETF’ler), hisseler aracılığıyla NFT’ler gibi temel varlıklara dolaylı olarak maruz kalma imkanı sunar. Bu, yatırımcılara varlıkları fiziksel olarak tutmak zorunda kalmadan varlıklarını çeşitlendirme fırsatı sağlar ve temsil ettiği her piyasayı çok daha likit hale getirir.

Tüm pazarlarda ETF’ler var, Altın gibiETF’nin hisselerinin, altın madenciliği şirketlerinde bir külçe altının veya hisse senedinin küçük bir yüzdesini temsil ettiği yer. SEC’e, muhtemelen piyasaya çok daha fazla likidite akmasını sağlayacak bir spot Bitcoin ETF’si başlatma çağrısı yapıldı, ancak şimdiye kadar sahip olunan yetkiler tüm Bitcoin ETF’lerini reddetti.

NFTZ Kapanıyor Olabilir Ama NFT Pazarı Daha Yeni Başlıyor

NFTZ bir ihtişamla açıldı. Aralık 2021, kripto paranın neredeyse zirvesiydi, Bitcoin madencileri halka açılıyordu, yeni bir Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si piyasaya sürülmüştü ve piyasada pek çok iyimserlik vardı.

Ancak pazar toparlanmaya başlasa da ilk NFT ETF platformu için işler yolunda gitmedi. NFT endüstrisinin eski bir borsada ETF’ye sahip olması için çok mu erken? Geriye dönüp bakıldığında, buna karşı çıkmak zor, ancak önümüzdeki yıllarda çok daha fazla NFT ETF’nin piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

Posta Defiance ETF’leri Sadece 13 Ay Sonra NFTZ ETF’yi Kapatacak ilk ortaya çıktı NFT Haberleri Bugün.