Skip to main content
Kripto Haberleri

DOGE bir pazarlık mı yoksa tuzak mı?

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

dogecoin fiyatı piyasa FTX ve Alameda Research’ün çöküşünü yansıtırken son birkaç gün içinde sürünerek geri döndü. DOGE, Elon Musk’ın dev sosyal medya şirketi Twitter’ı satın almasının ardından da baskı altına girdi. Bu haftanın düşük seviyesi olan 00729 $’ın biraz üzerinde olan 0,081 $’dan işlem görüyordu.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması

Dogecoin fiyatı, Elon Musk’ın Twitter satın alımını tamamlamasının ardından Ekim ayında keskin bir şekilde yükseldi. O zamanlar çoğu analist ve yatırımcı, satın alma işleminin Dogecoin ve Shiba Inu ve Tamadoge gibi diğer mem paralar üzerinde olumlu bir sonucu olacağına inanıyordu.

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Dogecoin’in en büyük savunucularından biri olmuştur. Gerçekten de, koinin fiyatı 2021’de Twitter ve Saturday Night Live’da (SNL) tanıtımını yaptığı için keskin bir şekilde arttı.

Hal böyle olunca da yatırımcılar, Twitter’ı satın alarak Musk’ın Dogecoin ve diğer kripto paraları şirkete entegre edeceğine inandılar. Örneğin, insanlar ve şirketler Dogecoin kullanarak Twitter abonelikleri için ödeme yapabilirler.

Ancak son zamanlarda Twitter’ın işi yoğun bir baskı altına girdi. Platformu kullanan reklam verenlerin sayısı düşerken binlerce çalışanı işten çıkardı. Volkswagen ve General Motors gibi firmalar Twitter’da pazarlamayı askıya aldı.

Twitter, gelir artışı yavaşlarken toplam borcu 13 milyar doları aştığı için zor durumda. Ve Musk, şirketin yakında iflas edebileceği konusunda uyardı. Net değeri 100 milyar dolar düşerken Twitter Blue ürününün lansmanını da erteledi. Dogecoin fiyatının düşmesinin bir nedeni de bu.

Diğer madeni paralar gibi dogecoin FTX ve Alameda çöküşünün devam eden serpintileri nedeniyle fiyat da düştü. İki şirket çöktü ve milyarlarca dolar zarara yol açtı. Sonuç olarak, birçok kripto sahibi kripto paralarını çoğu borsada sattı. Ayrıca sektörde sürekli bir bulaşma korkusu var.

Dogecoin fiyat tahmini

TradingView’e göre DOGE grafiği

Dört saatlik grafik, DOGE fiyatının son birkaç haftadır düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Bu dönemde, 0,1595 dolardan mevcut 0,081 dolara düştü. Madeni para, %78,6 Fibonacci Düzeltme seviyesinin biraz üzerine çıkarken, Stokastik Osilatör aşırı alım seviyesinin üzerine çıktı.

Bu nedenle, satıcılar bir sonraki önemli destek seviyesini 0,070 $ olarak hedeflediğinden, madeni para düşüş eğilimini sürdürecektir. 0,10 dolardaki direncin üzerinde bir hareket, düşüş görünümünü geçersiz kılacaktır.

Dogecoin nasıl alınır

eToro

eToro, yatırım yapmak için 75’in üzerinde kripto para birimi sunan küresel bir sosyal yatırım komisyonculuğu şirketidir. Komisyonsuz kripto ticareti sunar ve platformdaki kullanıcıların manuel olarak yatırım yapma veya sosyal olarak yatırım yapma seçeneği vardır. eToro, kullanıcıların popüler yatırımcıların işlemlerini otomatik olarak kopyalamasına olanak tanıyan benzersiz bir CopyTrader sistemine bile sahiptir.

DOGE’u eToro ile bugün satın alın

AVATrade

Ava Financial Ltd, AvaFX ve AvaTrade forex markalarını ve bunlarla ilişkili tüm işleri yürütür. Şirketin İrlanda’nın Dublin kentinde bir şubesi vardır ve bu, İrlanda makamlarından operasyonel bir lisans almasını sağlamıştır.

AVATrade ile bugün DOGE satın alın