Skip to main content
Kripto Haberleri

Dolandırıcılar Bu Kez Yine Popüler Kripto Cüzdan Uygulamasını Kullandı!

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Gelen son bilgilere göre bir kripto cüzdan uygulaması olan MetaMask’ın tokenı gibi görünen bir kripto para birimi piyasaya sürüldü ve bu paranın hileli amaçlarla insanlara sunulduğu belirtiliyor.

MASK MetaMask’ın Belirteci Değil!

Bugün Ethereum sahipleri yeni bir “bal küpü teması” hakkında bildirimlerde bulunmaya başladılar. Başka bir deyişle, bu şekilde sunulan belirteçler yalnızca satın alınabilir, ancak satılamaz. Bu noktada, kötü niyetli kişiler MetaMask’ın MASKE belirteci, henüz serbest bırakılmadı.

Yukarıda görüldüğü gibi, bir Twitter kullanıcısı satın alan bir ETH sahibinin işlem geçmişini paylaştı MASKE 22 ETH (neredeyse 88.000 $ ) için ve herhangi bir fiyata satamadı.

Öte yandan, Etherescan’dan edinilen bilgilere göre, bu dolandırıcılık girişiminin 400 kadar kurbanı olabilir. Ayrıca yapılan açıklamalara göre yatırımcılar MASKE bu girişimin ilk birkaç saatinde belirteç, ancak daha sonra satış yapılamayan bildirimler gelmeye başladı.

İşlemler nasıl gerçekleşti?

İnsanların bu tuzağa düşmesinin nedeni, projenin popüler DeFi uygulaması DexTool’da doğrulanmış olarak gösterilmesiydi. Bir kripto meraklısı Cobynft’in açıklamalarına göre, kötü niyetli kişiler kötü amaçlı kodu ve WETH/MASKE çift bir doğrulama rozeti alır.

Yapılan açıklamalara göre projeye 1 milyon dolar likidite geldikten sonra satışlar kapatıldı. Şu anda, jeton satılmasına izin verilmeyen kod satırı nedeniyle otomatik analiz sistemleri tarafından “bal küpü” olarak etiketlenmiştir.