Skip to main content
Kripto Haberleri

Dominika, dijital kimlik programı için Huobi ile çalışıyor

Yazan Kasım 29th, 2022Yorum Yazılmamış

Kripto para borsası Huobi, Batı Hint ada ulusunun dijital vatandaşlığını vaat eden bir dijital kimlik ve ulusal belirteç hizmeti sunmak için Dominika Topluluğu ile ortaklık kurdu.

Yakındaki daha büyük Dominik Cumhuriyeti ile karıştırılmaması gereken Dominika, yaklaşık 72.000 kişiye ev sahipliği yapar ve Küçük Antiller takımadalarının ortasında yer alır. Hükümet, gelişimini desteklemek ve kripto para birimi ve blockchain ekosisteminden yetenekleri çekmek için metaverse ve Web3 teknolojisini keşfetmeyi düşünüyor.

Ada ülkesi, Yatırım Yoluyla Vatandaşlık programını benimseyen ilk Karayip ülkelerinden biridir. Dominika pasaportları, anakara Çin, Hong Kong, Avrupa Birliği, İsviçre, Birleşik Krallık ve Singapur dahil olmak üzere dünya çapında 130’dan fazla ülkeye erişim sağlar.

Dominika hükümeti, Dominika Parası (DMC) ve dijital kimlik belgeleri (DID) çıkarmak için Huobi ile ortaklık kuracak ve DMC sahiplerine ülkede dijital vatandaşlık verilecek. DMC ve DID, TRON ağında çalışacak ve Huobi Prime’da yayınlanacak ve gelecekte Dominika merkezli bir metaverse platformu için kimlik bilgileri olarak hizmet edecek.

İlgili: Karayipler, bankacılık zorluklarının ortasında karışık sonuçlarla CBDC’lere öncülük ediyor

DMC belirteçleri, BitTorrent Zincir köprüsü aracılığıyla Ethereum ve BNB Akıllı Zincir ile zincirler arası uyumlu olacaktır. Huobi Prime’a kayıtlı kullanıcılar, DMC ve Dominika DID’lerinin airdrop’u için uygundur.

Dominika DID’lerinin birincil kullanım durumu, kripto para borsalarında KYC doğrulamasını, Dominika’da banka hesapları açmanın yanı sıra kredi başvurusunda bulunmayı ve dijital girişimleri kaydetmeyi içerir.

Huobi, bölgenin kripto para birimi dostu duruşuna atıfta bulunarak, genel merkezini Kasım 2022’de Seyşeller’den Karayipler’e taşıma planlarını açıkladı. Dominika ayrıca Aralık 2021’de Doğu Karayip Merkez Bankası (ECCB) CBDC programını kabul etti.