Skip to main content
Kripto Haberleri

Donald Trump: Kripto Para Birimleri Tehlikeli Bir Şeydir

Yazan Aralık 24th, 2021Yorum Yazılmamış

Eski ABD Başkanı Donald Trump, dijital varlık ekosistemine inatla karşı çıkıyor. Yakın tarihli bir röportajda, ABD doları için güçlü bir tercih gösterirken kripto para birimlerini “tehlikeli bir şey” olarak nitelendirdi. Sektöre karşı duruşu, kriptonun dolar hegemonyasını tehdit ettiğine inanan Hillary Clinton ile nadir bir anlaşmaya varmasını sağlıyor.

Trump, Salı günü Fox sunucusu Maria Bartiromo ile yaptığı görüşmede kripto para birimine yönelik küçümsemesini yeniden kurdu. ABD’de kaç politikacının ve bölgenin onu memnuniyetle karşılamaya çalıştığı göz önüne alındığında, ona sektör hakkındaki düşüncelerini sordu. Miami ve New York belediye başkanları, bu Kasım ayında Bitcoin’de maaş çeklerini kabul etmeyi seçtikten sonra başlıca örneklerdi.

Ayrıca, yakın zamanda NFT koleksiyonunu piyasaya süren Trump’ın karısının kripto para birimiyle ilişki kurmakta hiçbir sorunu yok gibi görünüyor.

Bununla birlikte, eski başkan neredeyse o kadar hevesli değildi. Alternatifleri tehdit edici olarak görerek birincil para biriminin dolar olarak kalması gerektiğini düşündüğü için “onu asla sevmediğini” söyledi.

Trump, kriptonun büyük teknolojiden daha önemli “bir gün bir patlama” olabileceğini kabul etti. Ancak, genel teknolojinin “tehlikeli” olduğu sonucuna vardı.

Trump, kriptoya çok fazla özgürlük verildiğini düşünürken, endüstrinin üyeleri aynı fikirde değil. Örneğin, Coinbase, SEC ile işbirliği yapmadığı ve beklentileri konusunda belirsiz olduğu için defalarca hayal kırıklığı gösterdi. Bir komisyon üyesi olan Hester Peirce, yavaş hareket ettiklerini ve aşırı düşmanca davrandıklarını kabul ediyor.

Çeşitli yatırımcılar ve topluluk üyeleri de SEC’i tüm Bitcoin spot ETF uygulamalarını şahin bir şekilde reddettiği için eleştirdi. SEC başkanı Gary Gensler, çoğu kriptoyu menkul kıymetler olarak gördüğünü ve uzaya karşı büyük bir tehdit oluşturduğunu bile belirtti. Bununla birlikte, Bitcoin bunların arasında değil.