Skip to main content
Kripto Haberleri

Efinity, Polkadot’un altıncı parachain müzayedesinin galibi oldu

Yazan Aralık 31st, 2021Yorum Yazılmamış

Enjin tarafından geliştirilen Efinity, NFT alanıyla ilgili en acil endişelere yanıt vermeye hazır; felç edici ücretler, esnek olmayan akıllı sözleşmeler ve en önemlisi birlikte çalışabilirlik.

Efinity, Acala, Moonbeam, Astar, Parallel Finance ve Clover Finance dahil olmak üzere diğer Polkadot parachain slot müzayede kazananlarının saflarına katılıyor.

Katkıda bulunanlar ve yatırımcılar tarafından oy açık artırmayı kazanmak için Polkadot’un yerel kripto para birimini (DOT) stake etmek.

Enjin’in Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre, firma 7.7 milyon DOT ile koltuğunu garantiledi 20.000’den fazla topluluk üyesi tarafından verilen ve gelişen ekosistemdeki yerini garanti eden. Polkadot’un Twitter’dan yaptığı açıklamada, Efinity’nin Mart 2022’de, yediden on bire kadar olan müzayedelerden diğer müzayede galipleriyle birlikte, yedi kiralamanın başlangıcında filoya katılacağı belirtildi.

Polkadot parachainleri bağımsızdır, ancak birbirine bağlı Katman-1 blok zincirleri bir seferde 96 haftaya kadar kiralanan yuvalar aracılığıyla ana röle zincirine bağlı ve bu zincir tarafından korunuyor. Bu, Efinity’nin sözleşmeyi yenileme seçeneğiyle birlikte yaklaşık iki yıl boyunca Polkadot’un onaylayıcılarından yararlanacağı anlamına geliyor.

Efinity, Polkadot ekosistemine zincirler arası bir ağ olarak katılmıştır. NFT’lerin fiyatlandırması ve değişimi konusunda yardım. Mevcut kıyaslamalara göre, ağ saniyede 700-1.000 işlem işleme kapasitesine sahip olacak.

Efinity, Polkadot'un altıncı parachain müzayedesinin galibi oldu
Efinity, Polkadot’un altıncı parachain müzayedesinin galibi oldu

Enjin, tüm Polkadot ve Kusama ekosistemleri ile birlikte çalışabilirliği sağlayan parachain’ler, parathread’ler ve akıllı sözleşmelerle birlikte çalışabilen ‘paratoken’ olarak bilinen bir belirteç standardı yaratıyor.

Ethereum ERC-20, ERC-721 ve ERC-1155 belirteçleri gibi diğer zincirlerde geliştirilen belirteçler, aynı anda bir köprü aracılığıyla Efinity’ye aktarılabilir.

Ağda dağıtılan ana yardımcı program paratokeni Sonsuzluk belirteci (EFI). Yönetişim aracı, kullanıcıların esnetmeye gerek kalmadan teklifler ve referandumlar için oy kullanmasına izin verecek.

Son olarak, “yeni nesil NFT pazarı” olarak faturalandırılan, alıcıların ve satıcıların herhangi bir jeton için sipariş oluşturmasına ve yerine getirmesine olanak tanır.

Son olarak, bu, NFT’leri diğer blok zincirlerine taşımak için Efinitly parachain’i kullanacak üçüncü taraf uygulamaları oluşturmayı kolaylaştırmalıdır.

Patrick

Coincu Haberleri