Skip to main content
Kripto Haberleri

El Salvador, Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcıları İçin Yasayı Düşünüyor

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

Ülkenin dijital varlık ihraççılarını ve hizmet sağlayıcılarını yöneten uzun zamandır beklenen bir yasa tasarısı şimdi El Salvador Yasama Meclisi içindeki bir komite tarafından değerlendiriliyor.
EL Salvador, Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcıları İçin Hukuku Değerlendiriyor

Sözde altında El Salvador’da dijital varlık tedarik eden işletmelerin sertifikasyonunu ve operasyonlarını izlemek için ulusal bir komisyon kurulacak. “dijital varlık ihraç yasası.”

Önerilen yasaya göre, El Salvador’un dijital varlık hizmetleri tedarikçilerinin çeşitli gereklilikleri kaydetmesi ve bunlara uyması gerekecek.

Bu kuruluşların sunmayı planladığı dijital varlıklar, faydaları, kısıtlamaları ve limitleriyle birlikte listelenmelidir. Şirket çalışanlarının isimlerini ve pozisyonlarını sağlamanın yanı sıra, müşteri hizmetleri sağlama ve güvenlik önlemleri alma becerilerini göstermeleri gerekir.

EL Salvador, Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcıları İçin Hukuku Değerlendiriyor

Dijital varlık ihraççılarının ayrıca aşağıdakiler gibi belirli düzenlemelere uymaları gerekecektir: bölgeler veya uluslar hakkında bilgi ifşa etmek iş yürüttükleri yer.

Dikkate değer çünkü sadece Bitcoin’den ziyade her türlü dijital varlığı ifade ediyor. Bununla birlikte, bu en son plan, diğer kripto para birimlerini yasal para haline getirmekle daha az ve dijital varlıkların genel nüfusa dağıtılması için yönergeler belirlemekle daha çok ilgileniyor.

Metne göre, yeni yasanın amacı, dijital varlık piyasasının verimli gelişimini teşvik etmek ve edinenlerin çıkarlarını korumak.

EL Salvador, Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcıları İçin Hukuku Değerlendiriyor

Tether ve Bitfinex Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino Konuya olumlu yanıt verenler:

Ek olarak, dijital varlık düzenleyicileri, bulundukları ülkeler veya yargı bölgeleri hakkındaki ayrıntıları ifşa etmek dahil olmak üzere gerekliliklere uymalıdır. Plan aynı zamanda bir “Bitcoin fon yönetimi ajansı” El Salvador hükümeti ve özerk kurumları tarafından yapılan dijital varlıkların halka arzından elde edilen gelirleri yönetmek, korumak ve yatırım yapmaktan sorumlu olacak.

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak sağlanmıştır ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için bize katılın: https://linktr.ee/coincu

Web sitesi: coincu.com

Harold

Coincu Haberler