Skip to main content
Kripto Haberleri

Ellipal Titan donanım cüzdanının bir incelemesi

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Terra’nın çöküşünün ardından bu yılın başlarında yaşanan bulaşma krizinden hala kurtulan piyasa ile birlikte, yatırımcılar anlaşılır bir şekilde endişeli.

Belki de her şeyden çok, şimdiye kadarki yıl Bitcoin’inize bakmanın önemini vurguladı. Uygunsuz risk yönetimi uyguladığı ortaya çıkan üçüncü taraflarla getiri peşinde koşan birçok kullanıcının madeni paralarını kaybettiğini gördük.

Celsius, bu aktörlerin en yüksek profiliydi ve kullanıcılar, iflastan sonra fonlarının en azından bir kısmını geri alacaklarını körü körüne umdukları için, yakın zamanda, uzun olması muhtemel iflas işlemleri başladı. Voyager Digital, BlockFi ve bir dizi başka şirket de sorunlarla karşılaştı.

Bu nedenle, piyasadaki donanım cüzdanlarının durumunu yeniden değerlendirmek için iyi bir zaman gibi görünüyor. Bu parça Ellipal Titan’a bakacak.

elipal titan

Gözüme ilk çarpan şey cüzdanın görünüşü oldu. Büyük bir ekrana sahip, 2009 döneminden kalma bir iPhone’a benziyor – elimde düzgünce oturuyor ve ikinci elimi kullanmadan telefon ekranımın dört köşesine de ulaşabildiğim günler için beni çam gibi yapıyor.

Biraz ağırlık taşır ve oldukça kalındır – bu da onu güvende hissettirir. Ancak ekran aynı zamanda kullanımı çok kolay olduğu anlamına geliyor. Paketlenmiş talimatlar hafiftir ve kurulum da nispeten basittir.

İndirdiğim ve hesap kaydettiğim uygulamayı açmak için bir QR kodu tararım. Açıkçası, bariz sebeplerden dolayı burada başlangıç ​​cümlenize dikkat edin. O andan itibaren, donanım cüzdanını açtım ve uygulamayı soğuk cüzdana bağlamama izin veren başka bir QR kodunu çeken bağlantıya tıklıyorum.

Ve bu kadar. Denemek için küçük bir işlem gönderiyorum ve sorunsuz çalışıyor – QR kodunu alıp paramı adrese gönderiyorum ve kısa süre sonra Bitcoin cüzdanımda beliriyor.

Artıları

  • Dokunmatik ekran, kurulumun son derece kolay olduğu anlamına gelir
  • QR kodlu kurulum sezgiseldir ve kurulum çok hızlıdır
  • Sağlam ve güvenli, çoğu donanım cüzdanından daha büyük olduğundan kaybolma olasılığı daha düşüktür
  • Tüm temel bilgileri iyi yapıyor – önemli şeyler
  • Başlangıç ​​cümlenizi kaydetmek için kullanışlı kağıtlar – küçük bir dokunuş ama kesinlikle hazırlık aşamasında yardımcı olacak bir dokunuş

Eksileri

  • Bir akıllı telefona (eski olmasına rağmen) benziyor, yani biraz daha dikkat çekiyor ve bu nedenle potansiyel olarak birileri tarafından bir telefon olduğunu düşünerek karşı karşıya kalırsa çalınabilir. Açıkçası burada büyük bir aleyhte değil, sadece cihazı saklamak için ekstra özen göstermeye değer
  • Daha büyük boyut, nasıl saklamayı seçtiğinize bağlı olarak cüzdanın saklanmasının biraz daha zor olduğu anlamına gelir

Yukarıdaki dezavantajların ikisi de, gördüğünüz gibi, oldukça küçüktür ve ne olursa olsun yapmanız gereken, cihazı nerede sakladığınıza iyi bakarak çözülebilir.

Aslında burada söylenecek pek bir şey yok çünkü cihaz işini yapıyor. İngiltere’de 125 sterline perakende satış ve siyah ve gri renklerde sunulan ürün, sunduğu güvenlik açısından makul bir fiyat noktasıdır. Bence en büyük gücü ekranı, yani kurulumu, kullandığım diğer donanım cüzdanlarına kıyasla biraz daha kolay.

Burada gerçek bir eksi yok. Özellikle üzerinde daha büyük miktarda kripto depolamayı planlıyorsanız, tam olarak ne anlama geldiğini ve makul bir fiyata yapar. Ayrıca, Bitcoin’den daha uzaklara gitmek istiyorsanız, çok çeşitli madeni paraları saklar.

Günümüz ikliminde soğuk hava deposu hayati önem taşımaktadır. Ellipal Titan bunun için harika bir çözümdür – ve soğuk hava deposu konusunda yeniyseniz ve konseptten biraz gözünüz korktuysa, kurulumu çoğundan daha kolaydır.