Skip to main content
Kripto Haberleri

Emekliliğiniz için satın alabileceğiniz en iyi kripto para birimleri

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Uzun bir süre boyunca kripto para birimleri, emeklilik yatırımları için ideal bir varlık sınıfı olarak görülmedi. Çoğu insan, geleceğini korumak için sağlam Mavi çipli hisse senetleri veya altın gibi emtialar istedi. Ancak, kripto daha yaygın bir varlık olmaya devam ettikçe, bu son birkaç yılda büyük ölçüde değişti. İşte kripto varlıklarının emeklilik için anlamlı olmasının nedeni:

  • Kripto sektörü nispeten yeni bir endüstri olmasına rağmen, son on yılda yaygın bir şekilde benimsendi ve büyüdü.

  • Ayrıca, son on yılda kripto varlıkları, geleneksel emeklilik varlıklarından çok büyük bir farkla daha iyi performans gösterdi.

  • Kripto endüstrisi artık başarısız olamayacak kadar büyük ve uzun vadede getiri sağlayacağına güvenilebilir.

Pek çok insan açıkça seçerdi Bitcoin (BTC) nihai emeklilik varlığı olarak. Ancak, bitcoin’in potansiyelinin çoğunu zaten yerine getirdiğini düşünüyoruz. Aşağıdaki iki madeni para henüz orada değil ve önümüzdeki on yılda çok büyük olabilir:

Solana (SOL)

Solana (SOL) DApp’lerin geliştirilmesi için yenilikçi bir ekosistem sağlamak üzere tasarlanmış bir akıllı sözleşme blok zinciridir. Solana (SOL), Ethereum’a en yakın rakip olarak görülüyor ve özellikle 2021’de büyük bir büyüme kaydetti.

Veri Kaynağı: Tradingview.com

Ama Solana’dan gelecek çok şey var. Yazının yazıldığı sırada Solana (SOL) yaklaşık 174 dolardan işlem görüyordu. Ancak bazı analistler, bu madeni paranın 2030 yılına kadar yaklaşık 3000$’a ulaşmasını bekliyor. Bu nedenle, uzun vadeli emeklilik yatırım portföyleri için iyi bir seçim.

Binance USD (BUSD)

Çoğu kripto yatırımcısı için en büyük endişe oynaklıktır. Bu nedenle varlık havuzunuza bir sabit para ekleme fikri her zaman idealdir. Binance USD (BUSD) sana bu şansı veriyor.

Ayrıca, BUSD yüksek düzeyde düzenlenir ve ABD dolarındaki enflasyonist baskılara karşı koruma sağlamak için kullanılabilir. Ayrıca, BUSD her zaman ABD doları ile 1:1 oranında işlem görür, yani tek bir BUSD 1 USD’ye eşittir.