Skip to main content
Kripto Haberleri

Eski ABD Kongre Adayı Dogecoin ve Shiba Inu’yu Açıkça Destekliyor

Yazan Eylül 21st, 2022Yorum Yazılmamış

Bu noktada, meme paraları Dogecoin ve Shiba Inu, kripto alanındaki önde gelen şahsiyetlerin dikkatine yabancı değil. Elon Musk’tan Mark Wallace’a, dünya çapında zengin ve ünlülerden destek yağmaya devam ediyor. Eski ABD kongre adayı David Gohshtein de kripto para birimlerini destekleyen kişiler listesine katılarak her iki dijital varlıkta da pozisyonlarını kamuya açıkladı.

SHIB ve DOGE’yi Destekliyoruz

Bir tweet’te David Gohshtein, ilk iki meme parası olan Dogecoin ve Shiba Inu’ya desteğini dile getirdi. Genellikle, Shiba Inu’nun kendisini “Dogecoin katili” olarak pazarlamasının rekabeti tarafından tetiklenen iki topluluk arasında bir ayrım olmuştur. Ancak, herkes bu bölünmeye katılmadı ve bunun yerine her iki dijital varlığı da desteklemeye devam ediyor.

Gohshtein Media CEO’su David Gohshtein, söylenmiş 690.000’den fazla takipçisi, “Hem SHIB hem de $DOGE’da olabilirim” diyerek her iki dijital varlığı da tutmanın iyi olduğunu söyledi. Bunu, Samsung telefon kullanırken iPhone sahibi olamayacağının söylenmesine benzeterek, bu cep telefonu üreticileri arasındaki şiddetli rekabete işaret etti.

TradingView.com'dan Dogecoin fiyat tablosu

DOGE down more than 92% from all-time high | Source: DOGEUSD on TradingView.com

Bu Gohshtein’in üzerine kuruludur cıvıldamak dört ay öncesinden, her iki mem parasını da tutmasına izin verildiğini ifade ettiği yer. Takipçilerine “spor olayı” olarak nitelendirdiği taraf tutmak için değil, kazanç elde etmek için piyasada olduklarını hatırlattı. Dogecoin ve Shiba Inu söz konusu olduğunda, genellikle bir veya diğer konuşma olması şaşırtıcı değildir.

Dogecoin ve Shiba Inu’nun Karlılığı

Her iki meme parası da zorlu rakipler ve sıklıkla birlikte anılsalar da, performansları piyasada çok farklı olmuştur. Çoğu dijital varlığın değerlerinin önemli bir bölümünü kaybettiği son boğa eğilimi ile daha da belirgindir.

Karlılık açısından Dogecoin liderliğini koruyor. Shiba Inu sahiplerinin yalnızca %24’ü şu anda kârdayken, Dogecoin tutan tüm cüzdanların %46’sı şu anda kârda. Bu aynı zamanda her iki dijital varlığın zarar marjlarında geniş bir eşitsizlik olduğunu gösteriyor. Tüm DOGE sahiplerinin %52’si kayıp yaşarken, SHIB sahiplerinin %73’ü zararda. Bu, ikinci kripto para birimine yatırım yapanların büyük çoğunluğunun para kaybetme olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Shiba Inu üzerindeki satış baskısı da son zamanlarda yüksek. En iyi Ethereum balinalarının 3 gün içinde on milyonlarca dolar değerinde 1.2 milyardan fazla SHIB tokeni döktüğü ortaya çıktı. Bu satış eğilimi meme coinin fiyatını olumsuz etkiledi.

Bununla birlikte, tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüşü karşılaştırmak, SHIB’yi liderliğe yerleştirdi. Dogecoin şu anda tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0,7$’dan %92’den fazla düşüş gösterirken, Shiba Inu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00008845$’dan %87,59 düştü.

Featured image from Vauld, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…