Skip to main content
Kripto Haberleri

Eski CFTC Başkanı Chris Giancarlo, Biden’ın kripto para birimi düzenlemesine yaklaşımını “gerici” olarak nitelendiriyor.

Yazan Ocak 5th, 2022Yorum Yazılmamış

Salı günü Amerikan Girişim Enstitüsü’nde yaptığı açıklamalarda, eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkanı Chris Giancarlo, Biden yönetimi‘nin kripto işine yaklaşımı “son derece savunmacı ve gerici”.

Eski CFTC Başkanı Chris Giancarlo, Biden'ın kripto para birimi düzenlemesine yaklaşımını çağırdı "gerici."
Chris Giancarlo. Kaynak: Sipa Basını

Chris Giancarlo’ya göre Biden yönetiminin stablecoin düzenlemesi hakkındaki son çalışması, yönetimin kararlı olduğunu gösteriyor. daha endişeli “İnovasyon düzgün bir şekilde yönlendirilirse neyin doğru gideceğinden ziyade neyin yanlış gidebileceği” ile başaramamak “Yeni nesil Amerikalılar için kapsayıcılığı genişletmek ve maliyetleri düşürmek için gıcırtılı özel finansal sistemimizi yükseltmek için dijital varlık inovasyonundan yararlanmak için herhangi bir ulusal zorunluluk ilan edin.”

Başkan Obama tarafından CFTC’de Cumhuriyetçi komisyon üyesi olarak aday gösterilen ve ardından Başkan Trump tarafından başkanlığa terfi eden Giancarlo, 2019 yılında kamu hizmetinden ayrıldıktan sonra Dijital Dolar Projesi’ni kurdu. a Besledi-destekli merkez bankası dijital para birimi.

Giancarlo dedi ki:

“Gelecek nesiller için daha fazla finansal katılım, sermaye ve operasyonel verimlilik ve ekonomik büyüme için bu inovasyon dalgasını kullanabileceğimize inanıyorum. Ancak harekete geçmezsek, yaklaşan internet dalgası, batılı ekonomilerimiz üzerinde potansiyel olarak yıkıcı etkisi olan eski analog finansal sistemlerimizin eksikliklerini ortaya çıkaracak.”

Eski CFTC Başkanı Chris Giancarlo, Biden'ın kripto para birimi düzenlemesine yaklaşımını çağırdı "gerici."
Eski CFTC Başkanı Chris Giancarlo, Biden’ın kripto para birimi düzenlemesine yaklaşımını “gerici” olarak nitelendiriyor.

Giancarlo, Boston Federal Rezerv Bankası ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü tarafından yapılan son çalışmaları destekledi. açık kaynak teknolojisi yapımını kolaylaştırabilecek dijital para birimi. Fed, bir merkez bankası dijital para birimini serbest bırakmanın potansiyeli ve dezavantajları hakkında bir çalışma sözü verdi. Yine de, Başkan Jerome Powell’ın Eylül ayında “yakında” teslim edileceğine dair verdiği söze rağmen, henüz tamamlanmadı.

Eski düzenleyici ayrıca Kongre’nin harekete geçmesi gerektiğine inanıyor. özel kripto para birimlerinin düzenlenmesini kolaylaştırmak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Tüketici Mali Koruma Bürosu tarafından ortaklaşa yönetilecek yeni bir departman kurarak.

Salı günü yaptığı açıklamalarda, Kongre’nin birlikte kurduğu kripto para birimi çalışma grubunu değiştirmesi gerektiğini söyledi.SEC Başkan Jay Clayton, “SEC ve CFTC’nin ortak ebeveyni olacak, ancak kendi yetki ve finansmanına sahip olacak bir kripto bürosuna” dönüştü.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

Patrick

Coincu Haberleri