Skip to main content
Kripto Haberleri

Eski kripto karşıtı devler, enflasyon korkusuyla uzaya fırladı

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

Eskiden kripto karşıtı yatırımcılar, fiat para birimi enflasyon korkularına karşı korunmak için Bitcoin ve madeni paralarına akın ediyor.

İyi bir örnek, bir zamanlar portföyünüz %2-3 kripto ise dikkatli olun demiş olan Macar milyarder Thomas Peterffy, çünkü cehenneme giden yol bu. Servetinin 25 milyar dolar değerinde olduğu söyleniyor.

Peterffy’nin şirketi Interactive Brokers Group Inc., yükselen varlık sınıfına olan talebin artmasının ardından 2020’nin ortalarında müşterilerine kripto ticareti sunacağını duyurdu. Şirket şu anda Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash sunuyor, ancak bu ay bu seçime 5-10 jeton ekleyecek.

Açıklanmayan bir kripto para birimine sahip olan Peterffy, bazıları sıfıra gidebilse bile dijital varlığın “anormal derecede yüksek getiri” üretme şansı olduğunu söyledi.

“Bence sıfıra gidebilir ve bence bir milyon dolara da ulaşabilir.”

Aralık ayı başlarında milyarder, piyasa gerilemeden önce Bitcoin’in 100.000 dolara yükselebileceğini tahmin etmişti.

Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, geçen yıl portföyünün biraz Bitcoin ve Ethereum içerdiğini açıklayan bir başka ünlü milyarder. Bu açıklama, kripto para biriminin özelliklerini bir değer deposu olarak sorgulamasından sadece aylar sonra geldi.

Şimdi bu duruşu değiştirdi ve “nakit önemsiz” ve enflasyonun satın alma gücünü baltaladığı bir dünyada kripto yatırımını “alternatif para” olarak görüyor.

Aralık ayının sonlarında Dalio, “çoğu yatırımcının en güvenli yatırım olarak gördüğünü düşündüğüm nakit, bence en kötü yatırımdır” demeden önce kripto para birimlerinin varlığından etkilendiğini yorumladı.

Milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, hareketi enflasyondan korunma olarak gördüğü için geçen yıl Bitcoin satın aldı.

Pandeminin neden olduğu teşvik paketleri, dünya genelinde sonuçları on yıllarca sürebilecek ekonomik istikrarsızlık yarattı. Amerika Birleşik Devletleri’nde enflasyon dört yılın en yüksek seviyesi olan %6,8’dir. Bu, günlük malların maliyeti artmaya devam ettikçe tüketici fiyatları endeksini (TÜFE) daha da yükseltti.

Milyarderler, itibari para birimlerinin ve merkez bankasının kurcalamalarının tehlikelerini gördü ve giderek daha fazla kripto para birimlerine yöneliyor. Bu eğilim devam ederse, 2022’de daha fazla devin katılması muhtemeldir.

2021’de Bitcoin, iniş ve çıkışlara rağmen yılı hala yaklaşık %58’lik bir getiri ile kapatıyor. Bu altın ve hisse senetleriyle karşılaştırıldığında kötü bir rakam değil.

Eski kripto karşıtı devler enflasyon korkusuyla uzaya fırladı

Kaynak: TradingView

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Annie

Fxstreet’e göre

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin