Skip to main content
Kripto Haberleri

Ethereum ve Arbitrum Nitro Arasındaki Köprü Keşfedilen Güvenlik Açığı

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

‘riptide’ adlı bir Twitter hesabı, Ethereum ve Arbitrum Nitro arasındaki köprüdeki güvenlik açığıyla ilgili bir makale yayınladı.
Ethereum ve Arbitrum Nitro Arasındaki Köprü Keşfedilen Güvenlik Açığı

Bu kişi daha sonra hızlı bir şekilde Arbitrum’un ekibiyle iletişime geçerek yukarıdaki güvenlik açığını giderdi ve bir hata ödülü aldı. Bağışıklık.

Buna göre, bu güvenlik açığı, bilgisayar korsanlarının aralarındaki köprüye yüklenen tüm ETH miktarını çalmasına izin verebilir. Ethereum Katmanı-1 ve Katman-2 (İşte Arbitrum Nitro versiyonu).

Bu beyaz şapkalı hacker dedi ki, başlat() kullanıcıların işlemleri imzalamasına ve şifreleme istekleri göndermesine yardımcı olan işlev Sıralayıcılar (doğrulama birimleri) birkaç güvenlik açığıyla karşılaştı. Bu işlevin ilk 2 depolama alanı (0 ve 1 konumları) boştur; bu, bilgisayar korsanının kullanıcının kimliğine bürünebileceği ve ardından kimlik doğrulama mesajını kullanıcıya gönderebileceği anlamına gelir. sıralayıcı.

Ethereum ve Arbitrum Nitro Arasındaki Köprü Keşfedilen Güvenlik Açığı

Başlatmayla ilgili bu güvenlik açığı daha önce Nomad’ın akıllı sözleşmesinde ortaya çıkmıştı. Bu güvenlik açığı Arbitrum ekibi tarafından hızla tespit edildi ve 400 ETH ödül, adı geçen beyaz şapkalı hacker’a gönderildi.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

harold

CoinCu Haberleri