Skip to main content
Kripto Haberleri

Ethereum’un ilk çeyrekte 5.000 dolara ulaşmasının 3 nedeni

Yazan Ocak 5th, 2022Yorum Yazılmamış

Ethereum’un (ETH) fiyatı 10’uncu sırada tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) civarında 4.867 $’a ulaştığından beri, makro ve zincir üstü göstergeler gösteriyor.

Bu göstergelerden biri ETH fiyatının 2022’nin ilk çeyreğinde 5.000 dolara ulaşacağını tahmin ederken, diğeri yükseliş trendini desteklemeye hazır.

ETH Ödülü düşen bir kama deseni çiziyor

ETH’nin son fiyat düzeltmesi, “düşüş takozu” olarak bilinen potansiyel bir klasik yükseliş tersine dönüş paterni çiziyor.

Özellikle, düşen bir kama, yukarı doğru genişleyen ancak fiyat aşağı hareket ettiğinde daralan bir modeldir. Sonuç olarak, direnç ve destek çizgileri bir noktada kesiştiğinde fiyat hareketi bir düşüş konisi oluşturur. Tüccarlar, fiyat, kamanın direnç seviyesinin önemli ölçüde üzerine çıktıktan sonra bir yükseliş eğilimi görüyor.

Dolayısıyla, önümüzdeki seanslarda ETH fiyatının azalan direnç çizgisini kıracağına dair hala yüksek bir beklenti var. Ardından fiyat, kırılma noktasından ölçülen, kamanın üst ve alt trend çizgileri arasındaki maksimum mesafe kadar yükselir.

Bu, ETH için yaklaşık 5.000 ABD doları fiyat hedefi belirliyor.

Borsalardaki ETH mevduatları düşüyor

Tüccarlar genellikle jetonlarını fiat, sabit paralar veya diğer kripto para birimleri için satmayı / takas etmeyi düşündüklerinde borsalarda taşırlar.

Genel olarak, borsalardaki yüksek işlem sayısı, piyasadaki yüksek satış duyarlılığını yansıtır. Aksine, işlem sayısının azalması piyasanın güçlü bir duruş sergilediğine işaret ediyor.

Blockchain analitik hizmeti Glassnode tarafından toplanan veriler, borsalardaki Ether mevduatlarının sayısının 3 Ocak’ta 23 ayın en düşük seviyesine düştüğünü gösteriyor.

Ethereum'un ilk çeyrekte 5.000 dolara ulaşmasının 3 nedeni

Borsada ETH mevduatı | Kaynak: Glassnode

Ek olarak, başka bir Glassnode metriği, borsalara ETH gönderen adreslerin sayısının son 30 gün içinde fiyatla birlikte neredeyse %11 oranında düştüğünü gösteriyor.

Ethereum'un ilk çeyrekte 5.000 dolara ulaşmasının 3 nedeni

ETH’nin borsalara gönderdiği Ethereum adreslerinin sayısı | Kaynak: Glassnode

Bu arada, tüm borsalardaki toplam ETH bakiyeleri, Ağustos 2020’den bu yana düşüş eğiliminde olup, yatırımcıların token fiyatı aynı dönemde yaklaşık 400 dolardan 3.800 küçük ABD dolarının üzerine çıktığı sürece dayanacağını düşündürmektedir. Dolar yükselir.

Ethereum'un 1. Çeyrekte 5.000 Dolara Ulaşabilmesinin 3 Nedeni

borsalarda ETH bakiyesi | Kaynak: Glassnode

Burada hayatta kalmak için ucuz para mı var?

ETH’deki Kasım 2021’den itibaren 1.000 ABD dolarının üzerindeki düşüş, esas olarak ABD Merkez Bankası’nın (Fed) kısıtlayıcı (sıkı bir para politikası lehine) politikasından kaynaklanmaktadır.

ABD Merkez Bankası, 120 milyar dolarlık aylık varlık satın alma programını hızlandırmaya karar verdi ve ardından enflasyonu kontrol altına almak için 2022 yılına kadar sıfıra yakın üç faiz artırımı izledi. Gevşek para politikası, Ethereum, Bitcoin ve diğer kripto pazarlarındaki mitinglerin arkasındaki ana katalizörlerden biriydi.

Ethereum'un ilk çeyrekte 5.000 dolara ulaşmasının 3 nedeni

ETH / USD – BTC / USD Haftalık Çerçeve Fiyat Tablosu | Kaynak: TradingView

Ancak Fed’in enflasyonu şu anki %6,8’lik seviyesinden üç faiz artırımı ile kontrol altına alma çabaları, uzun vadede Bitcoin ve Ethereum fiyatları üzerinde bir etki yaratmayabilir. Kripto kredi şirketi Nexo’nun yönetici ortağı Antoni Trenchev, ucuz paranın mevcut olduğuna inanıyor.

“2022’de Bitcoin ve kripto için 1 numaralı etkileyen faktör, merkez bankası politikasıdır. Ucuz para var, bu da kripto para birimleri için çok şey ifade ediyor. Fed’in, tahvil piyasasındaki olumsuz tepki ile birlikte borsada %10-20’lik bir çöküşe dayanacak ne cesareti ne de gücü var. “

Macar milyarder Thomas Peterffy, fiat hapishanesinin “batması” durumunda yatırımcıların net portföylerinin en az %2 ila %3’ünü BTC ve ETH gibi kripto para birimlerine ayırmaları gerektiğini de söyledi. Bitcoin dergisi bildirildi.

Ayrıca Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, yüksek enflasyon nedeniyle nakit devalüasyon riskinden korunmak için portföyünde BTC ve ETH tuttuğunu açıkladı.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Bay Öğretmen

Cointelegraph’a göre

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin