Skip to main content
Kripto Haberleri

Ethereum’un ilk çeyrekte 5.000 dolara ulaşmasının 3 nedeni

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Ethereum’un yerel belirteci Ether (ETH) sahip olmak %20’den fazla düştü 10 Kasım 2021’de 4.867 dolar civarında rekor yüksek seviyeye ulaştıktan sonra. Bununla birlikte, keskin fiyat düşüşü, ETH’nin önümüzdeki birkaç ay içinde yeni bir rekor kıramayacağı anlamına gelmiyor. -zincir göstergeleri öneriyor.

Bu göstergelerden birinin öngördüğü Ether’in fiyatı 5.000 dolara ulaştı 2022’nin ilk çeyreğinde diğerleri yükseliş eğilimini desteklemeye hazır görünüyor.

ETH fiyat tablosu düşen kama

Ether’in son fiyat düzeltmesi, “düşen kama” olarak bilinen potansiyel bir klasik yükseliş tersine dönüş paterni çiziyor.

Ayrıntılı olarak, düşen takozlar tepede geniş başlar, ancak fiyat düştükçe daralır. Sonuç olarak, fiyat hareketi, reaksiyon yüksekleri ve reaksiyon düşükleri birbirine yaklaştıkça trendleri düşen konik bir şekil oluşturur. Tüccarlar, ancak fiyat, kama direncinin kararlı bir şekilde üzerine çıktıktan sonra yükseliş eğilimini fark eder.

Sonuç olarak, beklentiler yüksek kalmaya devam ediyor. ETH fiyatı düşen kama direncinin üzerine çıkacak önümüzdeki seanslarda. Bunu yaparken, kırılma noktasından ölçüldüğünde, kamanın üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafe kadar artacaktır.

Bu, Ether için kabaca fiyat hedefini 5.000 $ olarak belirler.

Borsalara ETH mevduatları düşüyor

Tüccarlar genellikle jetonlarını fiat, sabit paralar veya diğer kripto para birimleri için satmayı/takas etmeyi düşündüklerinde borsalara taşırlar.

Genel olarak, kripto ticaret platformlarına yapılan daha fazla sayıda işlem, piyasadaki yüksek satış hissini yansıtır. Tersine, token işlemleri düşerse, piyasada güçlü bir holding hissiyatı gösterirler.

Blockchain analitik hizmeti Glassnode tarafından toplanan veriler, borsalara zincir üzerinde Ether mevduatı 3 Ocak’ta 23 ayın en düşük seviyesine geriledi.

ETH döviz mevduatı numarası. Kaynak: Glassnode

Ek olarak, borsalara ETH gönderen Ether adreslerinin sayısını izleyen başka bir Glassnode metriği de, ETH/USD oranının yaklaşık %11 düştüğü dönem olan son 30 günde düşüşler bildirdi.

Borsalara gönderilen adreslerin Ethereum sayısı. Kaynak: Glassnode

Bu arada, tüm borsalardaki toplam Ether bakiyesi, Ağustos 2020’den bu yana düşüş eğiliminde ve bu da ETH yatırımcılarının önümüzdeki dönem için içinde olduğunu gösteriyor. uzun mesafe çünkü fiyatı aynı dönemde yaklaşık 400 dolardan 3.800 doların biraz üzerine çıktı.

Borsalarda Ethereum dengesi. Kaynak: Glassnode

Burada kalmak için ucuz para mı?

Ether’in Kasım 2021’den bugüne 1.000 doların üzerindeki düşüşü, büyük ölçüde Federal Rezerv’in şahin dönüşünün ardından geldi.

ABD merkez bankası karar verilmiş Aylık 120 milyar dolarlık varlık satın alma programının gevşetilmesini hızlandırmak ve ardından yükselen enflasyonu durdurmak için 2022’de sıfıra yakın seviyelerinden üç faiz artırımı yapmak. Gevşek para politikası, Ethereum ve Bitcoin (BTC) genelinde benzer fiyat artışlarının arkasındaki ana katalizörlerden biriydi.BTC) ve diğer kripto pazarları.

ETH/USD ve BTC/USD haftalık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Ama Fed’in ehlileştirme çabaları enflasyon şu anki %6,8 seviyesinden Üç faiz artışı, uzun vadede Bitcoin ve Ethereum fiyatlarını etkilemeyebilir. Örneğin, kripto borç veren Nexo’nun yönetici ortağı Antoni Trenchev, ucuz paranın kalıcı olduğuna inanıyor.

Bloomberg’e verdiği demeçte, “2022’de Bitcoin ve kripto para birimleri için 1 numaralı etkileyen faktör merkez bankası politikasıdır” dedi.

“Kripto için büyük etkileri olan ucuz para burada kalacak. Fed’in, tahvil piyasasında olumsuz bir tepkiyle birlikte borsada %10-20’lik bir çöküşe dayanacak midesi veya omurgası yok.”

Macar asıllı milyarder Thomas Peterffy Ayrıca dedi ki fiat paranın “cehenneme gitmesi” durumunda yatırımcıların net portföylerinin en az %2-3’ünü BTC ve ETH gibi kripto para birimlerine ayırması gerektiğini söyledi.

İlişkili: Fiat enflasyon korkuları üzerine daha fazla milyarder kriptoya dönüyor

Ayrıca, Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio yüksek enflasyonun yol açtığı nakit devalüasyon risklerine karşı portföyünde BTC ve ETH tuttuğunu açıkladı.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.