Skip to main content
Kripto Haberleri

Evedo, olay planlamasını blok zincirine getirmeye çalışıyor

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

İşletmeler arası veya B2B ve işletmeden tüketiciye veya B2C pazar yerlerinden oluşan bir platform olan Evedo, etkinlikler düzenlemeye dahil olan işletmeler ve katılımcılar için blok zinciri çözümleri sağlamayı amaçlamaktadır.

Bana özel bir şey sor veya AMA oturumunda Cointelegraph Markets ProEvedo & Fragmint’in Kurucusu ve CEO’su Stoyan Angelov, Evedo’nun iş dinamiklerini ve tokenomiklerini tartıştı.

Evedo belirteçleri | Kaynak: Evedo Teknik Destesi

CT Markets Pro Kullanıcısı: Evedo, etkinlik sektörü için blok zinciri teknolojisini nasıl kullanıyor? Ekosistem herkes için mi yoksa sadece sanatçılar ve büyük etkinlik organizatörleri için mi geçerli olacak?

Stoyan Angelov: EVED belirteci, bilet alıcıları ve satıcıları arasında akıllı sözleşmeler oluşturmak için kullanılan bir yardımcı belirteçtir. Şu anda bile, olayları yürütmek için platformlarımızla birlikte çalışan 1.000’den fazla müşterimiz var ve olaydan bağımsızız (küçük, orta, her türden büyük). Bu nedenle, herhangi bir etkinlik organizatörü sistemi kullanabilir. Kullanıcı profili böyle görünüyor. Halihazırda 5000’den fazla kullanıcımız var ve önümüzdeki haftalarda güncellenmiş pazarı güncelleyip kullanıma sunacağız.

CT Markets Pro Kullanıcısı: Etkinlik planlayıcıları, sabit maliyetleri olduğunu göz önünde bulundurarak jetonlara nasıl güvenebilir?

Stoyan Angelov: Başlangıçta, uygulayacağız sabit paralarEVED belirteci, hedeflenen reklamcılık, topluluk yönetimi ve platformdaki farklı araçlara erişim gibi premium özellikler için kullanılacaktır. Sonuç olarak, etkinlik organizatörleri veya diğer hizmet sağlayıcılar, EVED’de kısmi veya tam ödeme kabul etmek isteyip istemediklerini seçme seçeneğine sahip olacaktır.

CT Markets Pro Kullanıcısı: Bilet satış ücreti olmadığı düşünüldüğünde Eve’in iş modeli nedir?

Stoyan Angelov: Evedo’nun iş modeli, ekosistemdeki ek değere dayanmaktadır. Bilet satışlarından da bir komisyonumuz olduğunu unutmayın. Organizatörler satış için EVED jetonunu kullanırsa %0 komisyon olacaktır. FIAT şu anda mevcuttur ve FIAT ile %5 komisyon alıyoruz.

CT Markets Pro Kullanıcısı: Evedo yüksek Ethereum ile nasıl başa çıkacak?ETH) gaz ücreti sorunları?

Stoyan Angelov: Çılgın gaz ücretleri nedeniyle biletlemede EVED ödemelerini hala uygulamadık. Ne yazık ki, bu bilet satışlarında gösterişsiz bir benimsemedir. Çıkış planımız, çoklu zincir haline gelmek ve ilk HYDRA blok zincirine dahil olmaktır. Bu şekilde, sonunda EVED’in uygulanması için bir şansımız olacak.