Skip to main content
Kripto Haberleri

Facebook Metaverse NFTs Geliyor

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum YazılmamışFacebook’un Metaverse’i NFT’leri destekleyecek, Mastercard yeni kripto tekliflerini ortaya koyuyor ve bilin bakalım kripto para biriminin yeni yüzü artık hangi aktör? Bu hikayeler ve daha fazlası bu hafta kriptoda.

Facebook, Metaverse olarak bilinen sanal bir dünya yaratmak için iddialı bir çerçeve açıkladı. Yeni şirket adı Meta, şirketin sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi teknolojileri kullanarak gerçek ve dijital dünyaları daha sorunsuz bir şekilde entegre etme amacını yansıtıyor. Bu vizyonun bir parçası da mantarsız jetonlar ve yaklaşmakta olan kripto para birimi Diem için bir rol içerir.

Finans devi Mastercard, kripto tekliflerini ve hizmetlerini sadık müşterilere genişletiyor. Şirket, kullanıcılara dijital varlıkları takas etmelerini, tutmalarını ve satmalarını sağlayacak dijital cüzdanlar sağlıyor. Müşteriler ayrıca, şirketin Bakkt ile ortaklığı aracılığıyla onları sanal para birimleriyle ödüllendirecek yeni bir sadakat programına da sahip olacak.

El Salvador holdinglerine 420 bitcoin daha ekledi. Bitcoin kısa bir süreliğine iki haftanın en düşük seviyesine inerken satın alma işlemi gerçekleştirildi. Başkan Bukele, Bir Twitter yazışmasında, El Salvador’un hem kripto para birimini hem de ABD dolarını elinde tutan bir güvene sahip olduğunu da açıkladı. Bitcoin değer kazandığında, hükümet bu karı ABD doları olarak çeker.

Netflix’in mega hit Kore hayatta kalma dramasının popülaritesini paraya çevirmek isteyen yeni bir oyun jetonu olan Squid Game, ilk hafta %100.000’in üzerinde arttı. Jeton, Kasım ayında piyasaya sürülecek çevrimiçi bir oyunun parasını ödemek için kullanılacak. Fiyattaki hızlı artış cazip olsa da, dijital belirteci satamayan kullanıcıların birden fazla raporu vardı. Tavsiyemiz, işlem yaparken her zaman dikkatli olmaktır!

Coinbase’in mobil uygulaması, TikTok, YouTube ve Instagram’ın önünde bu hafta App Store’un ABD’deki en popüler uygulaması oldu. Coinbase’in Haziran 2014’te hayata geçirilen iOS uygulaması, bu hafta indirmelerde ani bir artışla birlikte bugüne kadar neredeyse 1,5 milyon indirme gördü. Uygulama şu anda Google’ın Play Store’unda en popüler ikinci uygulamadır.

Adobe, Photoshop’ta yerleşik olarak bulunan ve NFT satan kişinin bunu yapan kişi olduğunu kanıtlamaya yardımcı olabilecek bir sistem başlatıyor. İçerik Kimlik Bilgileri adı verilen özellik, NFT satıcılarının Adobe Kimliklerini kripto cüzdanlarıyla ilişkilendirmelerini sağlayarak uyumlu NFT pazarlarının sanatın kaynağının gerçek olduğunu kanıtlayan bir tür doğrulanmış sertifika göstermesini sağlayacak.

Tom Brady geçen Pazar günü 600. Önemini anlayan ekip, top karşılığında bir Bitcoin de dahil olmak üzere 100.000 dolar değerinde hediye almayı kabul eden taraftarla pazarlık yaptı.

Oscar ödüllü Matt Damon, Crypto.com’ın yeni küresel reklam kampanyası “Fortune Favors the Brave”de rol alıyor. 60 saniyelik reklam filminde Damon, izleyicileri dünyada fark yaratan cesur adamların tarihi bir yolculuğuna çıkarıyor. Kampanya, dünyanın kripto para birimine geçişini hızlandırmayı amaçlıyor.

Bu hafta sponsorumuz olduğu için Durdurulamaz Alan Adlarına çok teşekkür ederiz. Durdurulamaz Alan Adlarının Katman 2 çözümü olarak Polygon’u seçmesiyle, 15 Kasım’dan itibaren, herhangi bir talep, yenileme veya gaz ücreti ödemeden NFT alan adlarını talep edebileceksiniz! Polygon’un büyüyen cüzdan, borsa ve dapps ekosistemine katılın ve açıklamadaki bağlantıyla NFT alan adınızı talep edin!

Kripto’da bu hafta da böyle oldu, haftaya görüşürüz.