Skip to main content
Kripto Haberleri

FOMC kararı öncesinde Ethereum Classic fiyat analizi

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Ethereum Merge’nin momentumu azaldıkça, Ethereum Classic fiyatı son birkaç gün içinde güçlü bir düşüş eğiliminde. ETC tokeni 27 Temmuz’dan bu yana en düşük seviye olan 27.52 $’a düştü. Ağustos ayındaki en yüksek seviyesinden %36’nın üzerinde düştü.

Fed’in faiz kararı bekleniyor

ETC, son Ethereum Merge etkinliğinin en çok yararlananlarından biriydi. Yatırımcılar, Ethereum geliştiricileri ve yatırımcıları arasında uygun bir alternatif olacağına dair bahisler koydukça kripto para birkaç ayın en yüksek seviyesine sıçradı.

Bunun nedeni, küçük bir yatırımcı grubunun, önceki Ethereum kanıtının, bir hisse kanıtı olandan çok daha iyi olduğuna inanmasıdır. Önceki Ethereum madencileri de Ethereum Classic’e geçti ve Firo ve Ravencoin gibi diğer popüler PoW kripto para birimleri.

Bu nedenle, yatırımcılar gerçeği satarken Ethereum Classic fiyatı düşüyor. Finansal ticarette, yatırımcılar genellikle büyük bir olaydan önce bir varlık satın alır ve daha sonra gerçekleştiğinde satarlar. Söylenti alıp gerçeği satmak olarak bilinir.

The Merge’i çevreleyen hype azaldıkça ETC fiyatı da geri çekildi. Aylarca heyecanlandıktan sonra olay gerçekleşti ve şimdi yatırımcılar bir sonraki katalizörü bekliyor.

Ethereum Classic ve diğer kripto para birimlerini harekete geçirebilecek bir sonraki önemli olay, Federal Rezerv tarafından Çarşamba günü planlanan faiz oranı kararı olacak. Analistler, bankanın üst üste üçüncü kez faiz oranını %0,75 artırmaya karar vermesini bekliyor.

Bu gerçekleşirse, Fed’in bu yıl faiz oranlarını 300 baz puan artırdığı anlamına gelecek. Aynı zamanda niceliksel sıkılaştırma politikalarıyla bilançosunu küçültmeye devam edecektir. En önemlisi, analistler Fed’in bu yıl yükselişe devam edeceğini ima etmesini bekliyorlar. Fed çok şahinleşirse ETC fiyatı ve diğer kripto para birimleri muhtemelen düşecek.

Ethereum Classic fiyat tahmini

Dört saatlik grafik, ETC fiyatının son zamanlarda güçlü bir düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. 18 Ağustos’taki en düşük seviye olan 30.61$ ile önemli destek seviyesinin altına inmeyi başardı. Madeni para ayrıca bir devam işareti olan bir kırılma ve tekrar test deseni oluşturdu.

Ayrıca 25 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamaların da altına düştü. Bu nedenle, satıcılar temel destek seviyesini 20 $ olarak hedefledikçe kripto para muhtemelen düşmeye devam edecek.

Ethereum Classic nasıl satın alınır

eToro

eToro, sektördeki en düşük komisyon ve ücret oranlarından bazılarını sunan dünyanın önde gelen çok varlıklı ticaret platformlarından biridir. Sosyal kopya ticareti özellikleri, onu yeni başlayanlar için harika bir seçim haline getiriyor.

Bugün eToro ile ETC satın alın

Capital.com

Capital.com, kullanıcıları için 200’den fazla kripto para birimi sunan küresel bir komisyoncudur. Gibi bir dizi özellik ile birlikte gelir; mükemmel güvenlik, 7/24 destek, demo hesaplar ve çok çeşitli varlıklar. Bunun da ötesinde, diğer kripto markalarından öne çıkmasını sağlayan hareketsizlik, para çekme veya para yatırma ücreti yoktur.

ETC’yi Capital.com ile bugün satın alın