Skip to main content
Kripto Haberleri

Frax Share, Swipe ve Gnosis, Bitcoin 47.5 bin dolara geri dönerken altcoin pazarına liderlik ediyor

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Volatilite, 30 Aralık’ta kripto para piyasasında bir kez daha ana tema, Bitcoin (BTC) fiyatı sabahın erken saatlerinde 46.000 $’ın altına düştükten sonra geri döndü ve boğalar şimdi 47.500 $’a yakın desteğin kontrolü için ayılarla savaşıyor.

Altcoin piyasası da benzer şekilde 30 Aralık’ta karışık bir sonuç çantası oldu, ilk 200’deki kripto paraların çoğu hafif kayıplar yaşarken, en iyi performans gösterenler büyük protokol geliştirmeleri ve satın almalar sayesinde çift haneli kazançlar kaydetti.

24 saatlik en yüksek fiyat değişimine sahip ilk 7 madeni para. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, son 24 saatte en çok kazananların Frax Share (FXS), Swipe (SXP) ve Gnosis (GNO) olduğunu gösteriyor.

Frax Share, stablecoin arzını artırıyor

Frax Share, ölçeklenebilir ve merkezi olmayan algoritmik para sağlamak için tasarlanmış kesirli bir algoritmik sabit para sistemi olan Frax protokolünün yönetim belirtecidir.

Cointelegraph Markets Pro’dan alınan VORTECS™ verileri, son fiyat artışından önce 28 Aralık’ta FXS için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

Cointelegraph’a özel VORTECS™ Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının birleşiminden elde edilen geçmiş ve mevcut piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

VORTECS™ Puanı (yeşil) ve FXS fiyatı. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, FXS için VORTECS™ Skoru 27 Aralık’ta yeşil bölgeye tırmandı ve sonraki iki gün içinde fiyatın %57 artmasından yaklaşık 14 saat önce 28 Aralık’ta 86’ya yükseldi.

FXS tokeninin kazanımları, Frax stablecoin’in artan şekilde benimsenmesiyle uyumlu. FRAX’ın dolaşımdaki arzı, son iki ayda %300’den fazla artarak şu anki 1,74 milyar $’a ulaştı.

Swipe Binance tarafından satın alındı

Son 24 saat içinde fiyatının arttığını gören bir diğer proje, kripto para ekonomisi için kartlı ödeme altyapısı geliştiren bir platform olan Swipe.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, 29 Aralık’ta 1,46 $’a düştükten sonra, 24 saatlik işlem hacmi %951 artarak 683 milyon $’a yükselirken, SXP fiyatının 30 Aralık’ta %38 artışla 2,02 $’a yükseldiğini gösteriyor. .

SXP/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

SXP için işlem hacmindeki ani patlama, kripto borsası Binance’in Swipe’ı satın alma işlemini tamamladığını ve Solar’a yeniden markalaştırdığının ortaya çıkmasından sonra geldi.

İlişkili: Binance, CEO çıkışı için zemin hazırlayan Swipe’ın satın alınmasını tamamlayacak

Gnosis zodyak köprüsünü serbest bıraktı

Ethereum (ETH) ağı üzerine kurulu merkezi olmayan bir tahmin piyasası olan Gnosis, 30 Aralık’ta fiyatının %38 arttığını gördü.

Cointelegraph Markets Pro’dan alınan VORTECS™ verileri, son fiyat artışından önce 27 Aralık’ta GNO için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

VORTECS™ Puanı (yeşil) ile GNO fiyatı karşılaştırması. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, GNO için VORTECS™ Skoru 27 Aralık’ta 77’ye ulaştı, ertesi gün fiyatın %38 artmasından yaklaşık 35 saat önce.

GNO için inşa momentumu, merkezi olmayan özerk kuruluşlara (DAO’lar) ayrı Ethereum sanal makine uyumlu zincirlerdeki varlıkları kontrol etme yeteneği veren Gnosis ekosistemi için zodyak köprü modülünün tanıtımını takip etti.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 2.233 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %40,3.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.