Skip to main content
Kripto Haberleri

FTM, %125 toparlanmadan sonra yükselmeye devam etmeli

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

FTM, fiyatın 14 Aralık 2021’de 1.23 $’dan 4 Ocak 2022’de 2.87 $’a %125 yükselerek %125 oranında toparlanmasının ardından önümüzdeki seanslarda yeni rekorlar kırıyor gibi görünüyor. Bu hareket, klasik yükseliş dönüşünü tetikledi. kurmak.

Ters bir baş ve omuzlar (IH&S) paterni, bir varlık boyun direncinin 3 alçağı altına düştüğünde ve ortalama (kafa) sol ve sağ omuzlardan daha aşağıda olduğunda meydana gelir.

FTM yakın zamanda benzer bir yola girdi. Bu nedenle, fiyat, ters baş ve omuz modelinin uzunluğu da dahil olmak üzere, tanımlanmış 2.55 ila 2.74 $ aralığında genel dirence sahiptir.

FTM, 125 toparlanmadan sonra yükselmeye devam etmeli

Günlük FTM / USD Fiyat Tablosu ve Ters Baş ve Omuzlar | Kaynak: TradingView

FTM %50 daha yükselebilir mi?

Mükemmel bir dünyada, olağan IH&S paterni, fiyat boyun çizgisinin çok üzerinde kapandığında yükselişe neden olur. İdeal olarak, yukarı hedef, kırılma noktasından ölçülen baş ve boyun çizgisi arasındaki maksimum mesafedir.

Pazartesi günü FTM, kesime ulaşarak IH&S modelini neredeyse tamamladı. Dolayısıyla, tokenin bir sonraki hareketi 2,55-2,74 dolar direnç alanının üzerinde bir yükseliş kırılması olabilir. Buna göre aşağıdaki grafikte gösterilen kuruluma göre fiyat 4,33 dolara kadar çıkacak.

ftm

Günlük FTM / USD Fiyat Tablosu ve Breakout Kurulumu IH&S | Kaynak: TradingView

Boyun bölgesinde hacim artışının eşlik ettiği keskin bir düşüş, IH&S paternini zayıflatmakla tehdit eder. Bu durumda en yakın ideal destek hattı 2,08 dolar civarında olabilir. Bu seviye, belirli fiyat seviyelerinde belirli bir süre boyunca alım satım etkinliğini gösteren bir ölçüm olan FTM’nin Hacim Profili Görünürlük Aralığı’na (VPVR) göre belirlenir.

ftm

FTM / USD günlük oran tablosu ve hacim profili hedefi | Kaynak: TradingView

Aşırı değerlenme riski var mı?

Fantom piyasasındaki aşağı yönlü risk, aşırı alım veya aşırı satım koşullarını ölçmek için bir varlığın fiyatındaki son değişiklikleri ölçen bir gösterge olan Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) de yansır.

Özellikle FTM Günlük RSI, değeri 70’in biraz üzerine yükseldiğinde 3 Ocak’ta aşırı alım bölgesine girdi.

Geleneksel olarak, 70’in üzerindeki bir RSI, genellikle bir satış sinyali olarak kabul edilir. Bununla birlikte, bir satış genellikle RSI aşırı alım bölgesine atladıktan hemen sonra gerçekleşmez.

Ağustos ve Eylül 2021 arasındaki birden fazla RSI düzeltmesine bakıldığında, FTM fiyatı, gösterge 70 işaretini geçtikten sonra bile yükseliş momentumunu genişletiyor gibi görünüyor. Günlük RSI bile o gün yaklaşık 89’a ulaştı ve 1,99 dolarlık rekor bir rekor kırdı.

ftm

Günlük FTM / USD Fiyat Tablosu ve RSI Düzeltmeleri | Kaynak: TradingView

Bu kısmen FTM’ye aşırı değerleme riskine rağmen 4,33 dolarlık IH&S model kar hedefini sürdürme fırsatı veriyor. Daha sonra fiyat, 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (20 günlük EMA, grafikte yeşil dalga) 2,09 dolar düzeltir.

Bu hareket, fiyatı yukarıda detaylandırıldığı gibi 2,08 dolar olan VPVR desteğine yaklaştıracak.

FTM fiyatını görebilirsiniz burada.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Sorumluluk Reddi: Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar bir karar vermeden önce dikkatlice araştırmalıdır. Yatırım kararlarınızdan biz sorumlu değiliz.

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin