Skip to main content
Kripto Haberleri

FTX, belirsizlik içinde haftalar geçirdikten sonra çalışan ve yüklenici ödemelerini yeniden başlatıyor

Yazan Kasım 29th, 2022Yorum Yazılmamış

İflas etmiş kripto borsası FTX, dünya çapında kalan çalışanlarına “olağan” nakit ödemelere, maaşlara ve sosyal yardımlara devam edeceğini duyurdu.

İflas uzmanı, FTX’e ve yaklaşık 101 bağlı şirketine (FTX Borçluları) Delaware’deki ABD İflas Mahkemesi’nde yollarına devam etmelerinde yardımcı olmaya çalışırken, duyuru 28 Kasım’da yeni FTX CEO’su John Ray III’ten geldi.

“Mahkemenin İlk Gün önergelerimizi onaylaması ve küresel nakit yönetimi konusunda yapılan çalışmalarla birlikte, FTX grubunun dünyanın dört bir yanındaki geri kalan çalışanlarımıza normal kurs nakit maaş ve sosyal yardım ödemelerine devam etmesinden memnunum.”

“FTX ayrıca, İflas Mahkemesi tarafından onaylanan limitlere tabi olarak, ticari faaliyetlerini sürdürmek için gerektiğinde ABD dışındaki seçilmiş satıcılara ve hizmet sağlayıcılara nakit ödemeler yapıyor” diye ekledi.

Duyuru, FTX borçlularının, Gary Wang ile birlikte eski FTX CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried’e yapılan ödemeleri içermeyen, 19 Kasım’da Delaware iflas mahkemesinde çalışanlara ve yüklenicilere ön ödeme tazminatı ve yan haklar ödemek için bir dilekçe vermesinden yaklaşık 10 gün sonra geldi. , Nishad Singh ve Caroline Ellison.

Son duyuru, FTX’in geri kalan çalışanlarının ve yüklenicilerinin, muhtemelen şirketin 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunmasının ardından durdurulan yaklaşık üç haftalık ödemeyi alacakları anlamına gelecek.

Ray, FTX çalışanlarının ve yabancı müteahhitlerin ödeme gecikmesiyle maruz kaldığı mali sıkıntıyı kabul etti ve destekleri için teşekkür etti.

“Bu ödemelerdeki geçici kesintinin getirdiği zorluğun farkındayız ve tüm değerli çalışanlarımıza ve ortaklarımıza destekleri için teşekkür ediyoruz.”

Yardım, FTX tarafından ödenmesi gereken birçok satıcı ve hizmet sağlayıcıya ek olarak, 11 Kasım iflas başvurusundan bu yana FTX Trading ve diğer 101 bağlı şirketteki işçilere borçlu olunan nakit ödemeleri içerecek.

Ancak, ödemelerin yeniden başlaması tüm FTX iştirakleri ve ilgili şirketler için geçerli olmayacaktır.

Kripto borsasının genel merkezinin bulunduğu Bahamalar’da, yalnızca FTX Borçlularının çalışanları ve yüklenicileri yardım alacak, ancak Bahamalar’da ayrı bir tasfiye işlemine tabi olan FTX Digital Markets için çalışanlar alamayacak.

Ayrıca, Avustralya’da ayrı işlemlere tabi olan FTX Australia ve yan kuruluşu FTX Express’in Avustralya’da yerleşik çalışanları ve yüklenicileri için de geçerli olmayacaktır.

İlişkili: ABD Temsilciler Meclisi komitesi, FTX duruşması için 13 Aralık tarihini belirledi

22 Kasım’da FTX Trading, 11 Kasım’daki iflas başvurusuyla ilgili konularda tüm “İlk Gün” önergeleri için geçici ve nihai onaylar aldığını duyurdu.

O sırada Ray, tekliflerin FTX Borçlusunun FTX kullanıcıları ve alacaklılar gibi ticaret platformunun çöküşünden etkilenen diğer paydaşlara tazmin etme çabalarını hızlandırmasını beklediğini söyledi ve yeni CEO, FTX’in varlıklarının olası bir satın alımının paydaşlara fayda sağlayabileceğini öne sürdü. er ya da geç.

Ancak bazı iflas avukatları, FTX’in çöküşünün karmaşıklığı ve kapsamı göz önüne alındığında sürecin yıllar hatta on yıllar alabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Avustralya’daki Co Cordis’in ortağı iflas avukatı Stephen Earel geçtiğimiz günlerde Cointelegraph’a verdiği demeçte, mahkemelerin bu fonları yeniden dağıtma planı yapmadan önce kimin hangi kripto varlıklarına sahip olduğunu belirlemesinin on yıllar değilse de birkaç yıl alacağını söyledi.

Bölüm 11 iflas işlemlerinin bir parçası olarak sunulan bir belgeye göre, FTX Trading tek başına en büyük 50 alacaklısına 3,1 milyar dolar borçlu.