Skip to main content
Kripto Haberleri

FTX borsası, bankaların stablecoin’leri kabul etmesi için 1 milyon dolar ödül kazandı

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış


Kripto para türevleri borsası FTX, bankaları 1 milyon dolarlık ödül karşılığında stablecoin kabul etme olasılığını tartışmaya çağırıyor.

Salı günü twitter paylaşımında FTX Söyledi kullanıcıların stablecoin’ler aracılığıyla “neredeyse anında ve neredeyse ücretsiz para yatırma ve çekme” yapmalarına izin vermek için farklı bölgelerdeki bankalarla ilişkiler kurmayı araştırıyordu. Borsa, her bölgedeki jetonları kabul eden ilk bankaya 1 milyon dolar ödül verme fikrini ortaya attı, ancak daha fazlasını vermeye açık olacağını ima etti.

Borsanın 350.000’den fazla Twitter takipçisine yapılan sunum FTX CEO’su Sam Bankman-Fried veya SBF’nin ardından geldi. Düşündüren stablecoin’ler de dahil olmak üzere kripto alanının bir endüstri olarak ilerlemesi için ek düzenleyici netliğe ihtiyaç vardı. CEO’ya göre, Oluşturma madeni paraların nasıl desteklendiğini doğrulamak için “raporlama/şeffaflık/denetime dayalı bir çerçeve”, “stablecoinlerin karada gelişmesine izin verirken sorunların% 80’ini çözecektir.”

FTX Söyledi stablecoin’ler üzerinde anlaşma çağrısında bulunan ABD bankaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bir kitleyi hedefledi ve kredi birlikleriyle konuşmaya açık olacak. Borsa Antigua ve Barbuda’da yer almaktadır ve merkezi Bahamalar’dadır, aynı zamanda ABD kullanıcıları için FTX US işletmektedir.

“Yeni bir banka aldık ve bu iyi bir fikir.” Söyledi Oliver von Landsberg-Sadie, Londra merkezli BCB Group’un CEO’su. “Bizim için ödüle gerek yok, siz zaten bizim müşterimizsiniz ve hepimiz uzun vadede kazanıyoruz.”

İlgili: Regülatörler stablecoinler için geliyor, ancak neyle başlamalılar?

Bu yıl, birçok ABD düzenleyicisi dikkatlerini stablecoin’lere çevirdi, Başkan’ın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu Kasım ayında ihraççıların bankalarınkine benzer “uygun federal gözetime” tabi tutulmasını öneren bir rapor yayınladı. Hazine’nin İç Finansman Müsteşarı Nellie Liang da madeni paraları etkileyen ek yasalar olduğunu ima etti.