Skip to main content
Kripto Haberleri

FTX Japonya, Müşteri Fonlarının 2022 Sona Ermeden Çekilebileceğini Söyledi

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

Evet, FTX Japonya müşterilerinin paralarını kripto borsasından çekmeleri ve bu Noel’de mutlu olmaları için hala umut var.

Çöken FTX kripto para borsasının Japon yan kuruluşunun müşterileri, 2023 gelmeden önce hala paralarını çekme şansına sahipler.

Bu, platformun Japonya biriminin yöneticilerinin olduklarını açıklamasından sonra yeni bir sistem geliştirmek bu, ana şirketinin bilgisayar sistemi kapalı olsa bile para çekme işlemlerine devam etmelerini sağlayacaktır.

Yetkililere göre 2022 yılı sonuna kadar söz konusu sistemin faaliyete geçeceğine inanıyorlar. müşterilerinin varlıklarını taşımasına izin vermek.

10 Kasım itibariyle, FTX Japonya’nın 20 milyar Japon Yeni (138 milyon $’a eşdeğer) nakit ve mevduat tuttuğu söyleniyor ve bu zamana kadar herhangi bir fon akışı kaydetmedi.

FTX Çöküşünü Anlamak

Binance, portföyündeki 23 milyon FTT jetonunun tamamını tasfiye etme planlarını açıkladığında, bir zamanlar 32 milyar dolar değerinde olan kripto para ticaret merkezi için işler kötüye gitmeye başladı.

Sonra CEO Sam Bankman-Fried, müşterilerinin korkularını yatıştırdı. gelişme karşısında şok ve varlıklarını FTX’ten çekmeye çoktan başlamıştı. SBF başlangıçta işlerin yolunda olduğuna dair güvence verdi, ancak daha sonra Binance’in platformunu satın almaya hazırlandığını ortaya çıkardı.

Ancak, önde gelen borsa platformu FTX’in zaten kontrollerinin ve yardımlarının dışında olduğunu belirledikten sonra anlaşmadan geri çekildiği için plan gerçekleşmedi.

Image: BTCC

Kısa bir süre sonra, ciddi bir şekilde bunalmış olan şirket tüm işlemleri durdurduğu için kullanıcıların paralarını çekme yeteneğini kaybettiği anlaşıldı.

11 Kasım’da, zaten çökmüş olan borsa, alacaklılarına ödeme yapmanın bir yolunu bulmak için işini kurtarma umuduyla Bölüm 11 İflas başvurusuna gitti.

SBF ve harap olmuş imparatorluğu hakkındaki olumsuz eleştiriler, iflas başvurusundan birkaç gün sonra FTX kurumsal fonlarının Bahamalar’da bazı çalışanları ve danışmanları için ev satın almak için kullanıldığının ortaya çıkmasıyla birlikte yağmurlu bir günde mantar gibi filizlendi.

FTX Alım Satım Borçları Şimdi 3 Milyar Doları Aştı

Kripto borsası tarafından geçen Cumartesi bir Delaware iflas hakimine sunulan belgelere göre, FTX’in şu anda en az 3,1 milyar dolarlık borcu var alacaklılarına.

Şirketin hukuk ekibinin üyeleri, firmanın yalnızca “müşteri” olarak sınıflandırdığı ilk 50 alacaklısının listesini sundu. Görünüşe göre borsa işlemleri için güvenilir defterler ve kayıtlar tutmadığı için isimleri verilmedi.

Bu Salı günü iflas başvurusu için bir duruşma yapılacak ve FTX alacaklıları, borsanın çöküşünden sonra kilitlenen fonlarını geri alma arayışlarında sırada ne olacağı konusunda şimdiden endişeleniyor.

BTC total market cap at $782 billion on the daily chart | Featured image from Coin Edition, Chart: TradingView.com