Skip to main content
Kripto Haberleri

FTX Şefi Sam Bankman-Fried Kripto Endüstrisi İçin En Büyük Üç Zorluğu Vurguladı

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Küresel kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto para birimlerinin yaygın olarak benimsenmesini ve büyümesini engelleyen üç şeyi sıralıyor.

Bankman-Fried Iddia kripto endüstrisinin gelişmiş ekonomilerde gelişmek için düzenleyici netlik gerektirdiğini belirten bir tweet’te.

“Düzenlemeyle başlayalım.

Buradaki en büyük şey, likiditenin abd’ye, Avrupa’ya ve diğer yargı bölgelerine doğru hareket etmesine izin verirken mevcut düzenleyici boşlukları gidermenin yolları üzerinde işbirliği yapmaktır.”

Stablecoins durumunda, FTX CEO’su Devletleri düzenleyici çerçevenin şeffaflığı ve erişilebilirliği artırmayı hedeflemesi gerektiğini.

“Stablecoin’ler belki de en basit olanıdır: söyledikleri gibi desteklendiklerinden emin olmak için raporlama/şeffaflık/denetim tabanlı bir çerçeve oluşturun.

Bu, stablecoinlerin karada gelişmesine izin verirken sorunların% 80’ini çözecektir.

Bunu yaparken, açık bir ağın büyüyebileceğinden emin olmak önemlidir; ağ mevcut bankalarla sınırlıysa, amacın çoğunu yener.”

Bankman-Fried de Tanır kripto piyasalarını düzenleyen düzenlemelerin ve belirteçlerin verilmesinin gerekli olduğunu.

“İkincisi, spot, vadeli işlemler vb.

Ve üçüncüsü, belirteç ihraçları için ifşa, kayıt ve dolandırıcılıkla mücadele tabanlı bir rejim.”

Kripto paranın daha geniş bir şekilde benimsenmesini sağlamak için FTX CEO’su Diyor sektörün kullanıcılara hitap eden ürünler oluşturmaya odaklanması ve ürünleri kolayca kullanılabilir ve erişilebilir hale getirmesi gerekir.

“Bu yavaş, sıkı çalışma anlamına gelir; ödemelerin ve havalelerin akmaya başladığı kripto paraları yeterince satıcının ve tüketicinin kullandığı geçiş noktalarına yaklaşana kadar ağı oluşturmak.

Ve benzer şekilde blockchain tabanlı sosyal medya ve bilgi akışı için de.

Video oyunlarının mevcut kullanıcı tabanına dokunmak, her yıl milyarlarca kullanıcı ve yüz milyarlarca dolar olabilir.

Ancak bu sadece sanal dünyaları daha az değil, daha ilgi çekici hale getirirse mantıklıdır.

Burada asıl amaç, harika bir oyun almak ve NFT’leri entegre etmektir. [non-fungible tokens] oyunu daha iyi hale getirebilecek şekilde.”

Göre Bankman-Fried’e göre blockchain’lerin “endüstriyel ölçekli” oranlara ulaşmak için saniyede işleyebilecekleri işlem sayısını artırmaya devam etmeleri gerekecek.

“Bu arada, ağların ölçeklendirmeye devam etmesi gerekiyor.

Bir blockchain zaten hızlı olduğunu söylediğinde hep gülerim.  Hiç kimse değil!

Hızlı, milyonlarca TPS anlamına gelir [transactions per second]. Henüz kimse yok.

Bu yüzden en önemli şey, milyonlarca TPS’ye ölçeklemek için somut bir yol haritasına sahip olmak ve bunun üzerinde iyi bir şekilde yürütmektir.”

Fiyat Eylemini Denetle

Bir Ritmi Kaçırmayın – Kripto e-posta uyarılarının doğrudan gelen kutunuza teslim edildiğini almak için abone olun

Bizi takip edin Heyecan, Facebook ve Telegram

Günlük Hodl Karışımı sörf

&nbsp

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Yasal Uyarı: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce durum tespitlerini yapmalıdır. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın alım veya satımını önermiyor ve The Daily Hodl bir yatırım danışmanı değil. The Daily Hodl’un satış ortaklığı pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Resim: Shutterstock/gg_tsukahara/Vladimir Sazonov