Skip to main content
Kripto Haberleri

Fundstrat, FTX Erimesine Rağmen Bitcoin’in Hala 200.000 Dolara Ulaştığını Neden Görüyor?

Yazan Kasım 29th, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin, genel piyasa kapitalizasyonu sıfırlandığında, 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek değeri olan 69.044 ABD dolarının %76’sından fazlasını kaybetti. 1 trilyon dolara ulaştı.

Dijital varlık oldukça zorlu bir yıl geçiriyor, önce devam eden kripto kışı ve FTX değişim platformunun ani çöküşü nedeniyle piyasa Ekim ayının sonuna doğru toparlandığında elde ettiği tüm kazanımları kaybetmekle uğraşmak zorunda.

21.000 $ bölgesini geri almayı başardıktan sonra, BTC bir kez daha düşüş trendine girdi ve şimdi sadece 17.000 $ bölgesine bile ulaşmak için mücadele ediyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, takip edilene göre CoingeckoBitcoin 16.473 dolardan işlem görüyor ve son yedi gün içinde %4,1’lik bir artış kaydetmesine rağmen, son 30 günde neredeyse %21 ve yılbaşından bugüne (YTD) bazında %71 düşüş gösteriyor. .

İlk kripto şu anda iyi bir noktada değil ve Fundstrat gibi bazı yükseliş yatırımcıları bunun farkında.

Hisse Senedi Araştırma Firması Kriptoya İnanıyor, Bitcoin Henüz Ölmedi

Bu yılın başlarında Fundstrat, Bitcoin’in geleceğini söylediğinde kripto para dünyasının dikkatini çekti. muhtemelen 200.000 doları vurdu bu yıl.

Ne yazık ki, böyle bir yükseliş tahmini gerçekleşmedi, çünkü BTC geçen yıl elde ettiği değerin çoğunu kaybederek bu fikrin aksi yönünde hareket etti.

Image: Bitcoin Association

Geçen hafta inanıp inanmadığı sorulduğunda kripto zaten öldüFundstrat araştırma başkanı ve yönetici ortağı Tom Lee, durumun böyle olmadığı konusunda kararlıydı.

“Sektör için önemli bir an. Bence pek çok kötü oyuncuyu temizliyor ve temizliyor. Ama kriptonun öldüğünü düşünüyor muyum? Hayır. Kalabalık bir tiyatroya benzin atan ve ‘ateş’ diye bağıran birçok insan olduğunu düşünüyorum” dedi Lee.

Ancak araştırma başkanı, 2022’nin korkunç ve kötü bir yıl olduğunu çünkü sektörde kimsenin para kazanmadığını kabul etti. Bununla birlikte, bunun, alandaki en iyi projelerden bazılarının geliştirilmesine yol açan Mayıs kripto kışından farklı olmadığı konusunda ısrar etti.

Tom Lee, FTX Patlamasına Tartışıyor

hakkındaki görüşü sorulduğunda, FTX’in çöküşü Kripto pazarını yenilmiş bir durumda bırakan Lee, şirkete olanların daha çok iç düzenleme eksikliğine dayandığını ve kusurlu bir iş modelinden kaynaklanmadığını söyledi.

Fundstrat yönetici ortağı şunları söyledi:

“Kripto gibi kendi kendini düzenleyen bir sektöre bakarsanız, stres olduğunda operasyonlar yürütebilen, esasen işleyen bir tür merkez bankası benzeri faaliyet yaratmak önemlidir… FTX’in kendisi bu rolü oynayacak kapasitede değildi. ”

Bu arada, 2023’te kripto alanını ve Bitcoin’i neyin beklediğine ilişkin olarak Lee, daha fazla dolandırıcılık olursa gelecek yılın yine korkunç olabileceğini söyledi, ancak aynı zamanda bu çökmekte olan yılın küllerinden endüstrinin daha güçlü yükselebileceğini ve daha iyi hale gelebileceğini düşünüyor. .

BTC total market cap at $316 billion on the daily chart | Featured image from Scott Mlyn | CNBC. Chart: TradingView.com