Skip to main content
Kripto Haberleri

Fundstrat’ın Tom Lee’i Bitcoin Fiyatının 2022’de 200 Bin Dolara Vurduğunu Görebilir

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Yakın tarihli bir röportajda, Kurucu Ortak, Yönetici Ortak ve bağımsız araştırma butiği Fundstrat Global Advisors Araştırma Başkanı Thomas Lee, Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri üzerinde neden çok boğa kaldığını açıkladı.

24 Aralık’ta, ticaret eğitim firması Market Rebellion, Lee’nin özel bir konuk olarak yer aldığı ve 2022 için bazı pazar tahminleri yapmayı amaçlayan bir yuvarlak masa etkinliği düzenledi.

Lee’den gelecek yıl Bitcoin fiyatına ne olacağını düşündüğü hakkında konuşması istendiğinde Lee şöyle dedi:

“Ben Bitcoin düşünün… Hayal kırıklığına uğradım. [that] 2021’den daha yüksek çıkmadı. Yani, bence hala ralli yapma şansı var çünkü S&P ralli yapıyor ve bu yüzden Bitcoin bu konuda çağdaş hareket etmeli.

2022 iyi bir yıl olmalı çünkü 2021’de Bitcoin’i bozan şeyler – Çin’in esasen madenciliği yasaklaması, Bitcoin’i yasaklamaya çalışması gibi – kripto kış benzeri bir olay olarak kabul edilecekti ve Bitcoin’i öldürmedi..

Yani ABD hükümeti gelecek yıl Bitcoin’i yasaklamadıkça, Bitcoin zaten bazı olumsuz katalizörleri oynattı. Bu yüzden Bitcoin’in gerçekten iyi yapabileceğini düşünüyorum. Şimdi, yüzde olarak, yine hayal kırıklığına uğradım. Bu yıl 100.000 dolara ulaşmadı, ama bence gelecek yıl, 100.000 dolara kolayca ulaşabilirsiniz, ama diyelim ki bu yıl 100.000 dolar olmalıydı.

Belki de Bitcoin 200.000 dolar aralığındadır. Yani, bence bu başarılabilir ve kulağa fantastik geldiğini biliyorum, ama çok faydalı. Ve kriptonun bu kadar yararlı olmadığını düşünüyorsanız, Amerika’da bulunan herkesin hükümete olan güvenin ne kadar hızlı değişebileceğini takdir etmesi zor.

Feragatname

Yazarın veya bu makalede adı geçen herhangi bir kişinin ifade ettiği görüş ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya diğer tavsiyeleri oluşturmaz. Kriptoassetlere yatırım yapmak veya takas yapmak finansal kayıp riski ile birlikte gelir.