Skip to main content
Kripto Haberleri

Gelişmiş KYC kontrolleri, kripto borsaları ve tüketiciler için bir kazan-kazan olabilir – işte nedeni

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Trulioo

Kripto, yeni trendlerin – merkezi olmayan finans ve bunların arasında takas edilemez tokenlerin – göz açıp kapayıncaya kadar hızlandığı, hızlı hareket eden bir sektördür. Dijital varlıklara olan talep arttıkça, düzenleme ihtiyacı da artıyor.

Bu düzenlemeleri öngörmek ve sistemlerin gelecekteki uyumluluk için yerinde olması, kripto borsalarını endüstri liderleri olarak konumlandırabilir. Müşteriler daha güvenilir seçeneklere yöneldikçe en düşük riski yapanlar geride kalıyor.

Yine de borsalar, uyumluluğun ötesine geçmek ve kullanıcılarını daha iyi korumak için inisiyatif alarak düzenleyici tonu belirlemede önemli bir rol üstlenebilir. Bu, bir işletmenin güvenlik konusunda itibar kazanmasına ve rekabetten önemli bir fark yaratmasına yardımcı olabilir. Bunun da ötesinde, düzenleyicilere politikaların pratikte nasıl çalışabileceğini gösterebilir.

iş vakası

Uyarlanabilir, geleceğe yönelik çözümlere öncelik vermek, borsaların yeni pazarlara hızla genişlemesini kolaylaştırabilir. İşletme maliyetlerini kontrol etmelerine, riskleri azaltmalarına ve müşteri deneyimini geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Yüzlerce küresel veri kaynağından yararlanan kimlik doğrulama teknolojisi, kripto borsalarının uyumluluğu sağlamasına yardımcı olmanın ötesinde, güvenlik ve sürtüşme arasında doğru dengeyi sunarak işe alım sürecini hızlandırabilir. Müşterileri hızlı ve güvenli bir şekilde dahil etmek, her kripto boğa koşusu ile daha da kalabalıklaşan bir pazarda borsalara ihtiyaç duydukları rekabet avantajını sağlayabilir.

Dünya çapındaki borsaların müşterilere hızlı ve güvenli bir şekilde katılmasını sağlayan bir kimlik doğrulama hizmeti olan Trulioo, kripto platformlarının sürekli değişen bir pazarda tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.

Şirket, hızlı ve doğru dijital kimlik doğrulamasının, borsaların müşteri tabanını hızla genişletirken güven ve güvenlik oluşturmasına yardımcı olabileceğini söylüyor. Gelişmiş Müşterini Tanı (KYC) kontrolleri, borsaların daha hızlı ölçeklenmesine yardımcı olabilir. Borsalar, müşterilerinin tam olarak kim olduğunu bilerek ve fonların kaynağını belirleyerek, kendilerini gelecekteki düzenleme değişikliklerine uyum sağlayacak şekilde konumlandırabilirler.

Trulioo CEO’su Steve Munford Cointelegraph’a verdiği demeçte, “Düzenleme kripto alanında sıcak bir konu ve bizimle ortak olmak isteyen çok sayıda kripto borsası görmemizin nedenlerinden biri” dedi. “Trulioo gibi bir platformla çalışmak, borsaların eğrinin önünde kalmasına ve ufukta olabilecek daha sıkı düzenlemelere hazırlanırken uyumlu kalmasına yardımcı olabilir.”

Gelişmiş KYC nasıl çalışır?

Geleneksel KYC önlemleri, özellikle pasaport, ehliyet veya banka hesabı gerektiriyorsa, bir borsanın doğrulayabileceği kişi sayısını sınırlayabilir. Buna karşılık Trulioo, 195’ten fazla ülkede ve mobil ağlar, kredi büroları, bankalar, hükümetler ve ticari siciller dahil olmak üzere 400’den fazla güvenilir veri kaynağına karşı doğrulama sunar. Bir selfie yardımıyla yeni kullanıcıların kimliğini doğrulamak da mümkündür.

Trulioo, kısa süre önce dijital işe alım sürecini hızlandırmak için kodsuz düzenleme çözümü HelloFlow’u satın aldı ve belgesiz adres doğrulama kanıtı içeren önemli ürün güncellemelerini açıkladı. Bir başka önemli gelişmede, şirket yöneticileri, 394 milyon dolarlık D Serisi finansman turunun ardından tek boynuzlu at statüsüne ulaştıklarını söyledi.

Trulioo, hızlı, güvenli ve doğru KYC ve Kara Para Aklamayı Önleme kripto kontrolleriyle borsaların şimdi ve gelecekte dalgalı düzenleme sularında gezinmesine yardımcı olmak istiyor.

Bu yaklaşım, kripto şirketlerinin bir sonraki boğa koşusu borsalara yeni bir müşteri dalgası getirdiğinde hazır olduklarından emin olmak için altyapılarını güçlendirmelerine yardımcı olabilir.

Sorumluluk Reddi Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri sağlamayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu taşımalıdır ve bu makale yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.